Suprasti akimirksniu
- IT sutrikimas pristabdė oro linijų bendrovių, medicinos paslaugų, bankų, žiniasklaidos ir daugybės kitų įmonių bei paslaugų teikimą visame pasaulyje
- Šis atvejis išryškino, kaip pasaulio ekonomika priklauso nuo konkrečios programinės įrangos ir kokį milžinišką poveikį kasdieniam žmonių gyvenimui gali sukelti klaidos
- Nėra jokių indikacijų, kad tai būtų buvusi kibernetinė ataka
- Lietuvoje sutriko BENU vaistinių veikla, kritinių paslaugų tiekimas nenutrūko
Svarbiausi faktai: kas įvyko
16:09
- IT sutrikimai paveikė įmones visame pasaulyje: nutrūko skrydžiai, sutriko televizijos transliacijos, bankų ir ligoninių veikla
- Lietuvoje sutriko dalies BENU vaistinių veikla – neveikiant kompiuteriams, nebuvo galima atsiskaityti už prekes
- Lietuvoje veikiančių skrydžių bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ klientai negalėjo registruotis internetu – žmonės buvo fiziškai registruojami oro uoste
- Problemos kilo dėl kibernetinio saugumo įmonės „CrowdStrike“ programinės įrangos atnaujinimo – dėl jo sugedo kompiuteriai su „Microsoft Windows“ operacine sistema
„Wizz Air“ internetinės paslaugos jau veikia: nuo šiol klientai vėl gali užsisakyti bilietus ir registruotis internetu
23:55
Po „Wizz Air“ komandos pastangų reaguojant į išorinio paslaugų teikėjo sukeltus sistemų sutrikimus visame pasaulyje, „Wizz Air“ džiaugiasi galėdama patvirtinti, kad sistemos jau veikia.
„Pagal bendrovės politiką, nors sutrikimų priežastis ir nepriklausė nuo bendrovės, klientams, kurių skrydžiai buvo atšaukti, automatiškai bus grąžinta 120 proc. WIZZ kreditų per 24 valandas nuo numatyto skrydžio išvykimo. Jeigu keleiviai pageidauja pakeisti skrydžio užsakymą, užuot pasinaudoję pinigų grąžinimu, jie turėtų paskambinti į nepirmenybinę skambučių centro liniją ir susitarti.
Be to, keleiviai gali iš naujo užsisakyti skrydį arba prašyti grąžinti pinigus naudodamiesi oficialia „Wizz Air“ interneto svetaine arba mobiliąja programėle“, – rašo „Wizz Air“.
Pasaulio ekonomika didelės žalos nepatyrė
17:31
Ekonominių tyrimų bendrovė „Capital Economics“ prognozuoja, kad IT sutrikimai neturės ilgalaikio didesnio poveikio pasaulio makroekonomikai ar finansų rinkoms.
„Kol kas poveikis finansų rinkoms buvo nedidelis. Pats „CrowdStrike“ įkūrėjas ir vadovas atmetė galimybę, kad tai susiję su kibernetine ataka. Atitinkamai ir ilgalaikių sutrikimų rizika yra mažesnė“, – apžvalgoje rašė bendrovės ekonomistė Jennifer McKeown.
Lietuvos oro uostai: keleivių registracijos sistemos vėl veikia įprastai
17:27
Visame pasaulyje fiksavus informacinių sistemų sutrikimus, Lietuvos oro uostai skelbia, jog penktadienį popiet keleivių registracija vėl vyksta įprasta.
„Lietuvos oro uostuose veikiančios antžeminio aptarnavimo bendrovės informuoja, kad beveik visos keleivių registracijos sistemos po šiandien vykusio globalaus IT sutrikimo – vėl veikia įprastai“, – nurodė LTOU atstovas Tadas Vasiliauskas.
Jo teigimu, sutrikimai oro uostų darbą ir keleivius paveikė minimaliai.
Plačiau apie tai galite skaityti čia.
Dėl IT sutrikimų – problemos į Paryžių atvykstantiems sportininkams
16:55
Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriai pranešė, kad dėl pasaulinio IT sutrikimo kilo sunkumų išduodant akreditacijas į žaidynes atvykstantiems sportininkams.
„Kaip ir daugelis organizacijų, patyrėme šį pasaulinį „Microsoft“ sutrikimą“, – likus savaitei iki olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos žurnalistams sakė Tony Estanguet.
„Šį rytą nukentėjo visi mūsų serveriai“, – pridūrė jis.
Pasak jo, „tai sulėtino operacijas vietoje, kai reikia pasitikti naujus sportininkus, priimti visas delegacijas, išduoti akreditacijas“.
Veikla atkurta pusėje „Benu“ vaistinių
16:46
Penktadienio popietę trikdžiai panaikinti pusėje „Benu“ tinklo vaistinių Lietuvoje.
„Šiuo metu IT gedimai išspręsti beveik pusėje visų šalies „Benu“ vaistinių. Artimiausiu metu tikimės pašalinti trikdžius ir likusiose „Benu“ tinklo vaistinėse“, – BNS sakė „Benu“ vadovė Indrė Brazauskaitė.
Dėl pasaulinio techninio sutrikimo „Benu“ vaistinėse nustojo veikti kompiuteriai, todėl klientai negali atsiskaityti už norimas įsigyti prekes.
Smunka „CrowdStrike“ akcijų kaina
16:22
IT sutrikimą sukėlusios JAV kibernetinio saugumo bendrovės „CrowdStrike“ akcijų kaina nukrito 12,5 proc.
Svarbiausi faktai: kas įvyko
16:09
- IT sutrikimai paveikė įmones visame pasaulyje: nutrūko skrydžiai, sutriko televizijos transliacijos, bankų ir ligoninių veikla
- Lietuvoje sutriko dalies BENU vaistinių veikla – neveikiant kompiuteriams, nebuvo galima atsiskaityti už prekes
- Lietuvoje veikiančių skrydžių bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ klientai negalėjo registruotis internetu – žmonės buvo fiziškai registruojami oro uoste
- Problemos kilo dėl kibernetinio saugumo įmonės „CrowdStrike“ programinės įrangos atnaujinimo – dėl jo sugedo kompiuteriai su „Microsoft Windows“ operacine sistema
„United Airlines“ atnaujina skrydžius
15:55
JAV aviacijos kompanija „United Airlines“ paskelbė, kad pamažu atnaujina skrydžius, bet įspėjo keliautojus, kad daug skrydžių vėluos.
Kiek anksčiau apie skrydžių atnaujinimą paskelbė ir kitos dvi didžiosios Amerikos avialinijos „Americal Airlines“ ir „Delta Air Lines“.
Iš viso JAV penktadienį buvo atšaukta daugiau kaip tūkstantis skrydžių.
„CrowdStrike“ vadovas atsiprašo, sako, kad klaida ištaisyta
15:36
Kibernetinio saugumo bendrovės „CrowdStrike“ įkūrėjas ir vadovas George'as Kurtzas pareiškė, kad bendrovė „labai apgailestauja dėl poveikio, kurį sukėlė klientams“, kai dėl ydingo programinės įrangos atnaujinimo visame pasaulyje sutriko IT veikla.
JAV televizijai NBC laidai G.Kurtzas sakė, kad problema kilo dėl vieno atnaujinimo klaidos.
Pasak jo, tarp atnaujinimo ir „Microsoft“ operacinės sistemos įvyko „neigiama sąveika“, dėl to sugedo kompiuteriai, o tai sukėlė pasaulinį sutrikimą.
Jis kategoriškai atmetė, kad tai galėjo būti kibernetinė ataka.
Nors problema buvo nustatyta ir ištaisyta, gali praeiti šiek tiek laiko, kol kai kurios sistemos grįš į normalią būseną, pridūrė įmonės vadovas.
Skrydžius atnaujino „Delta Air Lines“
15:21
Skrydžius atnaujina viena iš didžiausių JAV avialinijų „Delta Air Lines“.