71 metų P.Martinsą daugiau kaip 20 šokėjų kaltina žodiniu ir fiziniu smurtu. Be to, jos teigia, kad vadovas, piktnaudžiaudamas savo įtaka, prievarta išgaudavo seksualinių malonių.
„Neigiau ir toliau neigiu, kad kaip nors panašiai elgiausi“, – rašoma jo laiške tarybai, kuriame informuojama apie išėjimą į pensiją. Laiško kopiją matė minėtas laikraštis.
„Dėkojame Peteriui už jo, kaip vyriausiojo baletmeisterio, daugiau kaip trijų dešimtmečių didžiulį indėlį į Niujorko miesto baletą, nuvedusį trupę į išskirtines menines aukštumas ir pasiekimus“, – sakoma atskirame valdybos pirmininko Charleso W.Scharfo pareiškime, su kuriuo susipažino „The New York Times“.
P.Martinso, kuris yra danas, atžvilgiu vyksta tyrimas. Jis pradėtas gavus anoniminį laišką su keliais detaliai išdėstytais įtarimais. Vėliau su „The New York Times“ pasikalbėjo grupė šokėjų, kurie papasakojo apie daugiau incidentų, įvykusių nuo 1983 metų.
Buvęs pagrindinis šokėjas P.Martinsas vienu iš trupės vadovų tapo 1983 metais, o vyriausiuoju baletmeisteriu – 1989 metais.
Tai naujausias Holivudo prodiuserio Harvey Weinsteino skandalo, kurį sukėlė tiriamieji „The New York Times“ ir žurnalo „The New Yorker“ straipsniai, posūkis. H.Weinsteiną daugiau kaip šimtas moterų apkaltino nederamu elgesiu, nuo išžaginimų iki seksualinio priekabiavimo.
Besiplečiantis skandalas jau sužlugdė ne vieno įtakingo vyro pramogų pasaulyje, politikoje ir žurnalistikoje karjeras. Kultūra taip pat nėra išimtis: gruodžio mėnesį dėl įtarimų seksualine prievarta buvo pašalintas ilgametis Niujorko „Metropolitan Opera“ muzikos direktorius Jamesas Levine'as, o Monrealio simfoninis orkestras pasiskundus vienai muzikantei, atleido ilgametį dirigentą Charles'į Dutoit.