Precedento neturintis viruso, kuris pirmąkart buvo atrastas Ugandoje dar 1947 metais, protrūkis sukėlė susirūpinimą visame pasaulyje. Šiuo metu smarkiai įtariama, kad tas pats virusas tikriausiai sukelia dvi sunkias neurologines ligas – kūdikių mikrocefaliją ir Guillaino-Barre'o sindromą.
Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra nurodė, kad jai reikia 25 mln. dolerių finansuoti jos pačios atsakomajam planui, ir dar 31 mln. dolerių reikėtų bendradarbiavimui su svarbiais partneriais.
„Ši strategija sutelkta į partnerių, ekspertų ir išteklių mobilizavimą bei koordinavimą, siekiant padėti šalims sustiprinti Zika viruso ir (sveikatos) sutrikimų, kurie gali būti su juo susieti, stebėseną“, – sakoma PSO pranešime.
Tarp kitų prioritetų – priemonės Zikos virusą platinančių uodų populiacijoms kontroliuoti, taip pat pastangos „skelbti informaciją apie riziką, valdymą ir apsaugos priemones, teikti medicinos priežiūrą paveiktiems žmonėms ir paspartinti vakcinų kūrimą ir tyrimą“, nurodė agentūra.
PSO vasario 14 dieną paskelbė, kad dėl mikrocefalijos ir Guillaino-Barre'o sindromo atvejų pagausėjimo bei šių ligų tikėtino ryšio su Zikos viruso protrūkiu skelbiama tarptautinė nepaprastoji padėtis.