Paskelbtas įtakingiausias asmuo Europoje: rezultatai nustebins

Paskelbtas kasmetinis leidinio „Politico“ sudaromas įtakingiausių Europos žmonių reitingas, kuriame šiemet akivaizdžiai trūksta įprastai matomų asmenų. Pažįstami veidai, kurie paprastai dominuoja valdžios koridoriuose, pavyzdžiui, Prancūzijos prezidentas ar Vokietijos kancleris, į jį nepateko.
Viktoras Orbanas, Emmanuelis Macronas, Ursula von der Leyen, Recepas Tayyipas Erdoganas ir Giorgia Meloni
Viktoras Orbanas, Emmanuelis Macronas, Ursula von der Leyen, Recepas Tayyipas Erdoganas ir Giorgia Meloni / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žemyne, kuris išgyvena ekonominį sunkmetį, karus pašonėje, atgimstančius kraštutinius dešiniuosius ir gresiantį ilgamečio sąjungininko Vašingtono šaltumą, daugelis tradicinių Europos galios veikėjų atsidūrė nuošalyje. Kiti – dažnai iš netikėtų ar netradicinių šaltinių – užpildo tuštumą.

E.Muskas skambintų G.Meloni

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Giorgia Meloni
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Giorgia Meloni

Kam skambinate, jei norite pasikalbėti su Europa, – klausia „Politico“.

„Jei esate Elonas Muskas – turtingiausias pasaulio žmogus ir pagrindinis išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas – numeris, kurį renkate, priklauso Giorgiai Meloni. Per mažiau nei dešimtmetį dešiniosios partijos „Italijos broliai“ lyderė iš atstumtosios ultranacionaliste laikytos keistuolės tapo Italijos ministre pirmininke ir įsitvirtino kaip asmenybė, su kuria Briuselis, o dabar ir Vašingtonas, gali turėti reikalų“, – skelbia leidinys.

Net ir pasukusi į centro pusę, G.Meloni buvo priešakyje bangos, kuri Europos politiką traukia į kraštutinę dešinę. Iš tiesų, nuo išrinkimo 2022 m. Italijos ministrė pirmininkė pradėjo vykdyti politiką tokiais klausimais kaip migracija ir LGBTQ+ teisės, kuri anksčiau būtų sulaukusi Briuselio pasmerkimo. Vietoj to Europos Sąjungos lyderiai reagavo abejingai ir pritariamai, o daugelis priėmė G.Meloni kaip priimtiną vis radikalesnės dvasios, klestinčios abiejose Atlanto pusėse, atstovę, teigia „Politico“.

Trys kategorijos

Leidinio sudarytas įtakingiausių Europos lyderių sąrašas suskirstytas į tris kategorijas: Vykdytojai (tie, kurie geriausiai sugeba primesti savo valią), Griovėjai (tie, kurie griauna status quo) ir Svajotojai (kurių drąsios idėjos skatina pokalbį). Iš viso į šiuos tris sąrašus pateko 28 galingi veikėjai, o bendra nugalėtoja paskelbta Italijos premjerė.

Įtakingiausiųjų sąrašai rodo, kad Europos svorio centras pasviręs į Rytus. Į šį sąrašą pateko keturi lenkai, o tai rodo, kad Varšuva tampa vis svarbesnė. Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, pernai užėmęs pirmąją vietą, padėjo šaliai grįžti į pagrindinę politinę srovę. Šalies kilimą dar labiau paskatino sveika šalies ekonomika ir naujas Europos dėmesys gynybai ir saugumui, kuris atrodo ypač aktualus po D.Trumpo perrinkimo, pastebi „Politico“. Lenkija ir D. Tuskas nuo 2022 m. ribojasi su Ukraina ir Rusijos sąjungininke Baltarusija, todėl Lenkija ir D.Tuskas buvo vieni iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų – tokiai pozicijai, regis, nepritaria būsimoji D.Trumpo administracija.

TOP5 vykdytojai

  1. Ursula von der Leyen
  2. Vladimiras Putinas
  3. Donaldas Tuskas
  4. Nadia Calvino
  5. Piotras Serafinas

TOP5 griovėjai

  1. Friedrichas Merzas
  2. Teresa Ribera
  3. Rafalas Trzaskowskis
  4. Marine Le Pen
  5. Raffaele Fitto

TOP5 svajotojai

  1. Markas Rutte
  2. Andrijus Jermakas
  3. Kaja Kallas
  4. Viktoras Orbanas
  5. Arminas Pappergeris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai