Paskelbtos naujos JK sankcijos Rusijos kariuomenei ir Kremliaus elitui

Jungtinė Karalystė (JK) perėmė kontrolę į savo rankas. Antradienį iškart po pietų Londone nusileidus karališkųjų oro pajėgų lėktuvui su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, JK į su Rusija susijusių sankcijų sąrašą įtraukė 15 naujų asmenų, įskaitant šešis subjektus, kurie tiekė karinę įrangą, pavyzdžiui, dronus, skirtus Rusijos invazijai į Ukrainą palaikyti.
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly / „Reuters“/„Scanpix“

Naujosios sankcijos taip pat taikomos 8 asmenims ir 1 subjektui, susijusiems su finansiniais tinklais, padedančiais „išlaikyti Kremliaus elito turtą ir valdžią“, sakoma JK vyriausybės pareiškime.

Tarp asmenų, kuriems taikomos sankcijos, yra penki individai, kurie, anot vyriausybės, „susiję su prabangiomis V.Putino rezidencijomis, įskaitant 100 mlrd. rublių kainuojančius „Putino rūmus“ ir V.Putino vasarnamį prie ežero“.

  • Borisas Titovas – prezidento įgaliotinis verslininkų teisėms užtikrinti, šis postas jam buvo suteiktas po to, kai B.Titovas įsigijo 740 ha ploto vynuogynų rūmų teritorijoje.
  • Nikolajus Jegorovas – iki šiol didžiausios privačios naftos perdirbimo gamyklos Rusijoje pirmininko pavaduotojas.
  • Sergejus Rudnovas – prokremliško naujienų leidinio „Regum“ savininkas.
  • Svetlana Krivonogich – banko „Rossija“ ir „National Media Group“ bendrovės akcininkė, nuosekliai propaguojanti Rusijos puolimą Ukrainoje.
  • Viktoras Miačinas – Rusijos orlaivių techninės priežiūros ir remonto bendrovės „Aerostart“ savininkas.

Sankcijos taip pat taikomos organizacijoms, „kuriomis Putino kariuomenė remiasi palaikydama savo neteisėtą invaziją į Ukrainą“, teigė JK vyriausybė.

  • CST – rusiškų bepiločių orlaivių, kurie buvo naudojami Ukrainos kovinėms mašinoms naikinti, gamintoja.
  • RT-Komplekt, gaminanti sraigtasparnių, kuriuos Rusija naudojo puldama Ukrainą, dalis.
  • Oboronlogistics kompanija, organizuojanti Rusijos karinės įrangos transportavimą ir pristatymą.
  • Universalmash ir Lipetsk, kurios gamina arba modifikuoja Rusijos ginkluotųjų pajėgų Ukrainoje naudojamų priešlėktuvinių raketų sistemų vikšrines važiuokles.
  • „Topaz“, programinės įrangos bendrovė, susijusi su karine aviacija.

Paskelbus naujausias sankcijas, JK užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly teigė, jog jo šalis privalo „padidinti savo paramą“ ir ekonominė spaudimą V.Putinui.

„Ukraina parodė V.Putinui, kad ji nepalūš dėl jo tironiškos invazijos. Jis į tai atsakė beatodairiškais smūgiais civilių gyvenamoms teritorijoms ir svarbiausiai nacionalinei infrastruktūrai visoje šalyje. Negalime leisti, kad jam pavyktų“, – sakė J.Cleverly.

Jo teigimu, JK vyriausybė siekia pakirsti V.Putino valdomą karą mašiną ir padėti Ukrainai nugalėti.

„Esu pasiryžęs, laikydamasis mūsų įstatymų, užtikrinti, kad Rusija neturės galimybės naudotis mūsų įšaldytu turtu, kol ji kartą ir visiems laikams nenutrauks keliamos grėsmės Ukrainos teritoriniam suverenitetui ir vientisumui“, – užtikrintai dėstė užsienio reikalų sekretorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų