Pakartojęs, kad krikščionys turi moralinę pareigą svetingai sutikti atvykėlius, Baltramiejus I interviu, kuris buvo paskelbtas penktadienį, sakė, kad Europa turėtų pasisemti įkvėpimo iš Lesbo gyventojų kilnumo susidūrus su didžiuliu atvykėlių srautu.
„Šis klausimas man primena Šv. Pauliaus laišką žydams, kuriame jis primena mums nepamiršti svetingumo, nes per jį kai kurie, patys to nežinodami, buvo priėmę viešnagėn angelus“, – italų dienraščiui „Il Messaggero“ sakė patriarchas.
„Svetingumas reiškia konkretų artimo meilės pavyzdį ir tai, kaip visi krikščionys turėtų gyventi savo gyvenimą“, – sakė jis.
Pasak patriarcho, itin simbolinis šeštadienio apsilankymas minėtoje Graikijos saloje, kuri yra atsidūrusi migrantų krizės centre, „pasiųs įtaigią žinią visomis kryptimis“.
„Šiuo istoriniu metu ir su tuo, kaip plėtojasi pabėgėlių krizė, tie žmonės, kurie gali daryti įtaką, turi vadovautis šia dvasia“, – sakė Baltramiejus I.
Jis taip pat sakė sutinkantis su Pranciškaus pozicija, kad ekonominių migrantų, kurie, ES teigimu, visuomet turi būti grąžinami į kilmės šalis, ir žmonių, bėgančių nuo konfliktų ar represijų, atskyrimas yra dirbtinis.
„Popiežius Pranciškus ne kartą kalbėjo apie šiuolaikinių plėtros modelių bėdas ir mes laikomės tokios pačios nuomonės“, – sakė jis.
„Pasaulio ekonomikos globalizacija sukūrė rimtą tapatybės krizę šiandienos pasauliui; badas ir vargas daugelyje mūsų planetos dalių ir tai įžeidžia patį Dievą, – kalbėjo Baltramiejus I. – Tam tikrų žmonių grupių atskyrimas kitų naudai neatspindi Jo troškimo ir su šiuo kontekstu mes privalome siekti naujų ir teisingesnių ekonominių sistemų“.
Abiejų religinių lyderių vizitas į Lesbą rengiamas po to, kai praėjusį mėnesį buvo sudarytas prieštaringai vertinamas susitarimas, kuriuo siekiama užtikrinti, kad į Graikijos salas be paraiškos prieglobsčiui atvykstantys žmonės būtų greitai sugrąžinami į Turkiją.