2022 10 03

Pavojingiausia pasaulio šalis gamtosaugininkams – Meksika. Kas ten vyksta?

Jis dingo prieš aušrą, išėjęs į vieną iš savo įprastų ankstyvų rytinių pasivaikščiojimų. Po trijų savaičių Tomas Rojo buvo rastas negyvas, jo kūnas taip suiręs, kad reikėjo atlikti DNR tyrimą, kad būtų patvirtinta jo tapatybė.
Meksika
Meksika / „Scanpix“/AP nuotr.

Šiaurės Meksikoje gyvenančios čiabuvių jakių (yaqui) bendruomenės lyderis T.Rojo buvo iškastas iš nepažymėto kapo, rasto šalia Jaki upės, svarbaus jo genties pragyvenimo šaltinio, kurią gindamas jis praleido didžiąją savo gyvenimo dalį.

Jakiai jau kelis dešimtmečius kovoja su Meksikos vyriausybe dėl upės kontrolės, o padėtį dar labiau pablogino 2013 metais pastatytas milžiniškas akvedukas, skirtas siurbti vandenį ir tiekti jį į valstijos sostinę.

„Jis buvo labai paprastas žmogus, labai drovus, labai linksmas, labai protingas, – prisiminė kitas aktyvistas Isaacas Jiménezas, genties sekretorius, visą gyvenimą pažinojęs nužudytąjį. – Iš jo išmokau daug dalykų, kaip kovoti su blogomis vyriausybėmis.“

I.Jiménezas sakė manantis, kad jo draugas tapo taikiniu dėl savo aktyvumo.

T.Rojo mirtis atspindi niūrią tendenciją: jis buvo vienas iš 54 aplinkosaugos ar žemės teisių aktyvistų, praėjusiais metais nužudytų Meksikoje, remiantis aplinkosaugos organizacijos „Global Witness“ ataskaita, kuri buvo paskelbta praėjusią savaitę.

Dėl šių aukų Meksika tapo valstybe, kurioje fiksuojama daugiausia aplinkosaugos aktyvistų mirčių visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis