Pchenjano gėlių festivalyje lankosi Šiaurės Korėjos senieji bičiuliai

Grožėdamiesi raudonų begonijų ekspozicijomis Šiaurės Korėjos tradicinių sąjungininkių – Kinijos ir Rusijos – kariuomenės pareigūnai ketvirtadienį apsilankė Pchenjane vykstančioje gėlių šventėje, surengtoje buvusio šalies lyderio Kim Jong Ilo garbei.
Kariai iš Kinijos, Rusijos, Irano ir Šiaurės Korėjos pozuoja prie gėlių kompozicijos.
Kariai iš Kinijos, Rusijos, Irano ir Šiaurės Korėjos pozuoja prie gėlių kompozicijos. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Grupė uniformuotų kariškių, tarp kurių taip pat buvo Irano ir Kubos gynybos atašė, darėsi asmenukes, juokavo ir iš pažiūros mėgavosi kiekviena akimirka savo apsilankymo specialiai mylimo vado garbei išvestų hibridinių begonijų „Kimjongilia“ parodoje.

„Kimjongilia“ gėlių paroda yra dar vienas įrodymas Korėjos tautos beribės meilės ir ištikimybės didžiajam visos tautos lyderiui, draugui Kim Jong Ilui!“ – parašė Rusijos atstovas svečių knygoje.

Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja toliau demonstruoja turinti savo ištikimas sąjungininkes, nepaisant prieš metus prasidėjusio diplomatinių santykių atšilimo pusiasalyje, trijų abiejų Korėjų viršūnių susitikimų ir pirmojo istorinio JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimo su Kim Jong Ilo įpėdiniu Kim Jong Unu.

Antrasis JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas numatytas vėliau šį mėnesį Vietname, tačiau Šiaurės Korėjos oficiali naujienų agentūra KCNA apie jį vos užsiminė.

Nors KCNA pranešė, kad užsienio reikalų ministro Pham Binh Minho vadovaujama delegacija ketvirtadienį sugrįžo iš Vietnamo po trijų dienų vizito.

Pchenjanas dar nepaskelbė susitikimo datos savo šalies gyventojams, o KCNA pastarąjį kartą apie susitikimą užsiminė prieš tris savaites.

Dėl Pchenjano vykdomų branduolinio ginklo ir JAV žemyninę teritoriją galinčių pasiekti balistinių raketų programų šalis sulaukė tarptautinės izoliacijos ir virtinės sankcijų iš Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos bei kitų organizacijų.

Tačiau jam pavyko išsaugoti kelis sąjungininkus ir rėmėjus. Praeityje šias gėlių šventes yra finansavę Sirijos, Laoso ir Palestinos lyderiai, o šiemet pirmą kartą šventės rėmėju tapo Nigerijos prezidentas.

Įvairios valstybės dovanojo gėles, kad „parodytų savo pagarbą generolui Kim Jong Ilui“, pasakojo ekskursijos gidas Ri Yun I.

„Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, auga ir užsieniečių skaičius“, – sakė jis.

Nors D.Trumpas skelbia, kad jiedu su Kim Jong Unu „pamilo“ vienas kitą susirašinėdami, parodoje nėra gėlių iš JAV pareigūnų ar Amerikos organizacijų.

„Kol kas ne, – sakė parodos gidas. – Galbūt ateityje.“

Žydėjimas

Kaip nurodoma idealizuotose oficialiose biografijose, Kim Jong Ilas gimė 1942 metų vasario 16 dieną slaptoje stovykloje ant Pektusano kalno, kurį korėjiečiai laiko šventu, kur jo tėvas Kim Il Sungas kovėsi su Japonijos pajėgomis, kolonizavusiomis Korėjos pusiasalį.

Tačiau kiti šaltiniai, sovietiniai metrikai rodo, jog jis gimė metais anksčiau viename Sibiro kaime, kur tremtyje gyveno jo tėvas.

Kaip ten bebūtų, kasmet jo gimtadienio proga rengiami įvairūs masiniai renginiai, artistų, sinchroninio plaukimo meistrų pasirodymai, filmų demonstracijos ir gėlių šventė.

Didžiuliais žiedais pasižyminčią begoniją „Kimjongilia“ išvedė japonų botanikas Kamo Mototeru ir padovanojo Šiaurės Korėjos lyderiui, pasakoja gidai.

1965 metais jo tėvo Kim Il Sungo vardu buvo pavadinta naujai išvesta violetinė orchidėja „Kimilsungia“. Jai tokį vardą skyrė Indonezijos lyderis Sukarno.

Parodoje buvo pristatytos kompozicijos iš 30 229 žiedų. Daugumoje kompozicijų buvo galima išvysti Pektusano kalną ar valdančiosios Darbininkų partijos vėliavą.

Vos keletas jų išsiskyrė iš daugumos – viena vaizdavo traukinį, o kita buvo skirta Pchenjano gimdymo namams. Tačiau šiemet parodoje nesimatė ankstesnėse šventėse matytų raketų ir ginklų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pchenjano gėlių festivalis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pchenjano gėlių festivalis

Pagrindinės salės viduryje galima buvo išvysti milžinišką suvienytos Korėjos žemėlapį, kur sostinę Pchenjaną žymi šviečianti žvaigždė.

„Nacionalinio susivienijimo karštai trokšta visi Korėjos žmonės, todėl vos pamatęs mūsų šalies žemėlapį noriu suvienyti mūsų šalį, – sakė gidas. – Mūsų šalis turi vieno kraujo vieną tautą, vieną kultūrą ir vieną kalbą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų