„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pekinas atmeta M.Pompeo pareiškimą, kad Kinija vykdo uigūrų genocidą

Pekinas trečiadienį atmetė JAV pareiškimą, kad Kinija vykdo uigūrų etninės mažumos genocidą, ir pavadino jį „bjauriu melu“ ir „nuodais“.
Uigūrų „perauklėjimo stovykla“
Uigūrų „perauklėjimo stovykla“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kinų užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying kaltę dėl to pareiškimo vertė JAV valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo ir kaltino jį „sensacingų melagingų teiginių“ prasimanymu visos jo kadencijos metu.

M.Pompeo antradienį, paskutiniąją visą savo darbo dieną šiame poste, paskelbė griežto tono pareiškimą.

„Manau, kad šis genocidas tebevyksta ir kad stebime Kinijos vienpartinės valstybės sistemingą mėginimą sunaikinti uigūrus“, – sakoma jame.

„Mes netylėsime. Jeigu Kinijos komunistų partijai bus leista vykdyti savo pačios žmonių genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui, įsivaizduokitą, ką ji bus padrąsinta daryti laisvajam pasauliui ne itin tolimoje ateityje“, – pridūrė M.Pompeo, kurio balsingai reikšta Pekino kritika buvo vienas iš jo darbo diplomatijos vadovo poste skiriamųjų ženklų.

Valstybės sekretorius ragino visas tarptautines institucijas, įskaitant teismus, imtis tirti Kinijos elgesį su uigūrais ir sakė esąs įsitikinęs, kad Jungtinės Valstijos toliau didins spaudimą Penkinui šiuo klausimu.

Anot žmogaus teisių grupių, mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose vakariniame Sindziango regione.

Įvykių liudininkai ir aktyvistai sako, kad Kinija stengiasi prievarta integruoti uigūrus į daugumą šalyje sudarančių etninių kinų kultūrą ir išsižadėti musulmoniškų papročių. Pavyzdžiui, žmonės verčiami valgyti kiaulieną, vartoti alkoholį; jiems neleidžiama išpažinti savo tikėjimo.

Kinija šiuos kaltinimus atmeta ir teigia, kad stovyklos yra profesinio ugdymo centrai, turintys sumažinti islamo ekstremizmo įtaką po virtinės išpuolių Sindziango regione.

Kitaip nei daugelis kitų M.Pompeo sprendimų, laikomų keliančiais iššūkių išrinktojo prezidento Joe Bideno būsimai administracijai, naujausias pareiškimas dėl genocido Kinijoje gali būti įvertintas palankiai.

J.Bidenas asmeniškai yra raginęs skirti daugiau dėmesio žmogaus teisėms, o per savo kampaniją elgesį su uigūrais vadino prilygstančiu genocidui. Dėl šios priežasties jo administracija patirtų mažesnį spaudimą paskelbti oficialią deklaraciją šiuo klausimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“