Pekinas: G-7 šalys „piktybiškai apšmeižė ir apjuodino“ Kiniją

Kinija antradienį pareiškė, kad Didžiojo septyneto (G-7) šalys Japonijoje ją „piktybiškai apšmeižė ir apjuodino“ po to, kai šios išsivysčiusios ekonomikos šalių grupės užsienio reikalų ministrai sukritikavo kelias Pekino politikos kryptis.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas / „Reuters“/„Scanpix“

„G-7 užsienio reikalų ministrų susitikime nepaisyta oficialios Kinijos pozicijos ir objektyvių faktų, grubiai kištasi į Kinijos vidaus reikalus ir buvo piktybiškai apšmeižta bei apjuodinta Kinija“, – žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas.

Paklaustas apie bendrą pareiškimą, kuriame Japonijos kurortiniame Karuidzavos mieste susitikę Didžiojo septyneto (G-7) šalių diplomatai išreiškė susirūpinimą dėl klausimų, susijusių su Taivanu, Rytų Kinijos jūra, Pietų Kinijos jūra, Sindziangu ir Tibetu, Wang Wenbinas išskyrė šeimininkę Japoniją ir pasmerkė komunikatą.

„Tarp eilučių matyti, kad atitinkamas pareiškimas kupinas arogancijos, išankstinio nusistatymo ir grėsmingų ketinimų priešintis Kinijai ir ją slopinti“, – tvirtino Wang Wenbinas.

„Kinija reiškia didelį nepasitenkinimą ir griežtą pasipriešinimą ir oficialiai kreipėsi į Japoniją, kuri yra susitikimo šeimininkė“, – pridūrė jis.

Kinija neseniai surengė tris dienas trukusias karines pratybas aplink Taivaną, demonstruodama jėgą, kurią apibūdino kaip repeticiją „uždaryti“ savivaldžią salą.

Nors Taivanas jau daugiau kaip 70 metų valdomas atskirai, Kinija jį laiko savo teritorijos dalimi ir yra pažadėjusi vieną dieną jį susigrąžinti, prireikus – jėga.

„Taivanas yra šventa ir neatimama Kinijos teritorijos dalis“, – sakė Wang Wenbinas.

„Vienos Kinijos“ principas yra Taivano sąsiaurio taikos ir stabilumo pagrindas. Kad taika iš tiesų būtų išlaikyta,.. reikia nedviprasmiškai pasipriešinti bet kokiam Taivano nepriklausomybės siekiui ir jį sustabdyti“, – pridūrė jis.

Toliau jis kalbėjo apie Honkongą, Sindziangą ir Tibetą, kurie, pasak jo, yra „grynai Kinijos vidaus reikalai“ ir Pekinas „netoleruos jokios išorinės jėgos kišimosi bet kokiu pavadinimu ar būdu“.

Wang Wenbinas pridūrė: „Padėtis Rytų Kinijos jūroje ir Pietų Kinijos jūroje apskritai išlieka stabili.“

„Atitinkamos (G-7) šalys turėtų nuoširdžiai gerbti regiono šalių pastangas palaikyti taiką ir stabilumą, nustoti sėti nesantaiką tarp regiono šalių ir provokuoti konfrontaciją tarp stovyklų“, – sakė jis.

Tuo metu G-7 ministrų pareiškime taika ir stabilumas Taivano sąsiauryje vadinami būtinais pasaulio saugumui ir klestėjimui. „Esminės G-7 narių pozicijos dėl Taivano nesikeičia“, – teigiama jame.

Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna ir jos kolegos G-7 derybų metu stengėsi sušvelninti nesutarimus, o pareiškime Pekinas buvo įspėtas dėl visų klausimų – nuo branduolinio arsenalo iki verslo praktikos.

G-7 apkaltino Kiniją „nuolat ir vis sparčiau plečiant savo branduolinį arsenalą“ ir išreiškė susirūpinimą dėl to, jog Pekinas „kuria sudėtingesnes branduolinių ginklų siuntimo sistemas be skaidrumo, geranoriškos ginklų kontrolės ar rizikos mažinimo priemonių“.

Tiesiogiai nepaminėdama Kinijos, G-7 įsipareigojo stiprinti bendradarbiavimą kovojant su „ekonomine prievarta“, kai politiniais tikslais importo ar eksporto taisyklės paverčiamos ginklu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis