Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pekinas surengė karines pratybas Pietų Kinijos jūroje, artėjant Hagos teismo nutarties paskelbimui

Pekinas pradėjo karines pratybas Pietų Kinijos jūroje, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, artėjant tarptautinio arbitražo teismo nutarties paskelbimui ginče su Filipinais dėl šių strategiškai svarbių vandenų.
Pekinas surengė karines pratybas Pietų Kinijos jūroje.
Pekinas surengė karines pratybas Pietų Kinijos jūroje. / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Pekinas Filipinai

Karinės jūrų pajėgos penktadienį dalyvavo „kovos veiksmų pratybose“, naudodamos „kovines raketas“ tarp Paraselio salų ir Kinijos pietinės Hainano salos, savo tinklalapyje nurodė kariuomenės oficialus laikraštis „PLA Daily“.

Valstybinė televizija CCTV parodė raketas leidžiančius naikintuvus ir laivus, kylančius sraigtasparnius ir į jūros paviršių išneriančius povandeninius laivus.

„Per šiuos manevrus daugiausiai dėmesio skiriama oro erdvės kontrolės operacijoms, jūrų mūšiams ir kovai su povandeniniais laivais“, – pažymėjo „PLA Daily“, kurio straipsnis paskelbtas ir Gynybos ministerijos tinklalapyje.

Šios pratybos buvo surengtos tuo metu, kai Hagoje įsikūręs Nuolatinis Arbitražo Teismas, išnagrinėjęs Filipinų ir Kinijos ginčą dėl teritorijų, ruošiasi antradienį paskelbti galutinį sprendimą.

Vis dėlto „PLA Daily“ tvirtino, kad vyksta „įprastos pratybos“, nesusijusios su teismo sprendimu.

Kinija beveik visą Pietų Kinijos jūrą laiko savo teritorija, nors į šiuos strategiškai labai svarbius vandenis pretenzijas reiškia ir jos kaimynės Pietryčių Azijoje, ypač Filipinai ir Vietnamas.

Stiprindama savo pozicijas, Kinija tos jūros seklumose ir rifuose paskubomis stato dirbtines salas, kurios gali būti naudojamos kaip kariniai aerodromai.

Manila pateikė ieškinį prieš Pekiną 2013 metais, ginčydama jo teises į dalį Pietų Kinijos jūros ir sakydama, kad Kinijos veiksmai pažeidžia Jungtinių Tautų jūrų teisės konvenciją (UNCLOS), kurią abi šalys yra pasirašiusios.

Pekinas šią bylą boikotavo, tvirtindamas, kad Hagos teismas neturi jurisdikcijos spręsti šį klausimą ir kad jo nutartis bus niekinė.

Filipinai penktadienį pareiškė esantys linkę pasidalyti su Pekinu gamtiniais ištekliais, galbūt slypinčiais ginčijamoje akvatorijoje, net jeigu Manila ateinančią savaitę laimėtų arbitražo bylą.

Užsienio reikalų sekretorius Perfecto Yasay sakė naujienų agentūrai AFP, kad naujojo prezidento Rodrigo Duterte administracija tikisi greitai pradėti tiesiogines derybas su Kinija po antradienį laukiamos nutarties.

Pasak jo, derybos galėtų apimti susitarimą dėl bendro gamtinių dujų išteklių eksploatavimo ir žvejybos Filipinų išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos