Pasak protesto organizatorių, Honkongo gatves sekmadienį užplūdo maždaug 2 mln. gyventojų, nepaisant C.Lam diena anksčiau priimto sprendimo neribotam laikui įšaldyti pasipiktinimą sukėlusio ekstradicijos įstatymo projekto priėmimą.
Kritikai nuogąstauja, jog dėl Pekino palaikomo įstatymo žmonės gali būti įpainioti į Kinijos liūdnai pagarsėjusią neskaidrią ir politizuotą teismų sistemą, ir kad bus padaryta žalos miesto, kaip saugaus verslo centro, reputacijai.
Nors C.Lam šeštadienį padarė jai nebūdingą nuolaidą, ji viešai neįsipareigojo visiškai atsisakyti nepopuliaraus teisės akto.
Tokį jos gestą tučtuojau atmetė protestuotojų lyderiai, paraginę ją atsistatydinti, visiškai atšaukti įstatymo projektą ir atsiprašyti už policijos anksčiau tą savaitę panaudotas ašarines dujas ir gumines kulkas.
Vis tik C.Lam – pirmąją moterį, einančią aukščiausias pareigas šiame tarptautiniame finansų centre – teberemia Kinijos vadovai.
„Centrinė vyriausybė ir toliau palaikys vyriausiąją administratorę bei Ypatingojo Administracinio Regiono vyriausybės pastangas valdyti laikantis įstatymų“, – per eilinę spaudos konferenciją kalbėjo Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Lu Kangas.
C.Lam tapo Honkongo vadove 2017 metų kovą, kai jos kandidatūrą per balsavimą parėmė Pekino lojalistų dominuojamas komitetas.
Pekinas anksčiau pritarė C. Lam sprendimui įšaldyti įstatymo projektą ir pareiškė, kad toks žingsnis yra mėginimas „atidžiau klausytis“ skirtingų nuomonių ir „atkurti ramybę“.
Vis dėlto Kinijos URM atstovas Lu Kangas pabrėžė, jog protestai „neatspindi pagrindinės viešosios nuomonės Honkonge“.
„Daugybė faktų rodo, kad užsienio vyriausybės ir net kai kurie politikai daro kurstytojiškus pareiškimus, Honkongo vyriausybei vasarį nusprendus pradėti keisti ekstradicijos įstatymą“, – pažymėjo Lu Kangas.