Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas savo kalboje Naujųjų metų proga pareiškė, kad jo šalis planuoja greitai išbandyti tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM), galinčią pasiekti JAV teritoriją.
A.Carteris kurio dvejus metus trukęs vadovavimas Pentagonui baigsis sausio 20-ąją, kai prezidentas Barackas Obama perduos savo postą Donaldui Trumpui, per savo paskutinę spaudos konferenciją sakė, kad galbūt būtų protingiausia stebėti Šiaurės Korėjos raketos bandymą, bet veiksmų nesiimti.
„Jeigu raketa kels grėsmę, jis bus numušta. Jeigu ji grėsmės nekels, mes nebūtinai tai padarysime“, – nurodė jis.
„Visų pirma mums gali būti parankiau pataupyti savo raketų gaudykles, o taip pat surinkti žvalgybos duomenų apie tą skrydį“, – pridūrė jis.
2016 metais Šiaurės Korėja įvykdė du branduolinius sprogdinimus ir išbandė daug raketų. Pchenjanas siekia pasigaminti branduolinių ginklų sistemų, pajėgių smogti JAV žemyninei daliai.
Ekspertai nesutaria, kiek Pchenjanas yra priartėjęs prie savo branduolinių ambicijų visiško įgyvendinimo, nes Šiaurės Korėja dar niekada nėra sėkmingai paleidusi ICBM.
Pentagonas praeitą savaitę pareiškė esantis įsitikinęs, kad JAV pajėgios apsiginti nuo Šiaurės Korėjos raketų atakų.
Pietų Korėja savo ruožtu apsisprendė dislokuoti savo teritorijoje JAV priešraketinės gynybos sistemą, kad apsisaugotų nuo šiaurinės kaimynės keliamos grėsmės, nors dėl tokio žingsnio protestuoja Kinija.
Išrinktasis prezidentas D.Trumpas tapti naujuoju Gynybos departamento vadovu pasiūlė jūrų pėstininkų dimisijos generolui Jamesui Mattisui. Tačiau dar reikės specialaus Kongreso nutarimo, kad J.Mattisui nebūtų taikomas įstatymas, numatantis, kad gynybos sekretoriumi negali tapti buvęs kariškis, jeigu nuo jo aktyviosios tarnybos pabaigos dar nėra sukakę septyneri metai.
J.Mattisas iš Jūros pėstininkų korpuso pasitraukė 2013 metais.