„Esame susirūpinę dėl tiekimo grandinės trapumo, ypač dėl to, kad ji yra priešininkų rankose“, – ji sakė per spaudos konferenciją Gynybos departamente.
JAV iš Kinijos gauna apie 80 proc. visų importuojamų retųjų elementų.
Vakarų šalių žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad Pekinas perspėjo Vašingtoną galįs nutraukti šių žaliavų tiekimą, atsakydamas į JAV prezidento Donaldo Trumpo didinamus muitus kiniškoms prekėms.
Pentagonas stengiasi diversifikuoti retųjų elementų, naudojamų gaminant svarbius komponentus, reikalingus tokioms ginkluotės sistemoms kaip radarais sunkiai susekami naikintuvai F-35 arba priešraketinės gynybos sistemomis „Aegis“ apginkluoti eskadriniai minininkai.
Pasak E.Lord, Jungtinėms Valstijoms kyla sunkumų išgaunant retuosius elementus. Gynybos sekretoriaus pavaduotoja aiškino, kad Kinija neretai išgauna retųjų metalų žaliavą kitose šalyse ir parsigabena, kad ją apdorotų pas save, nes šalis turi reikiamų įrenginių.
Pareigūnė nurodė, kad Jungtinės Valstijos aiškinasi įvairias galimybes užsitikrinti perdirbimo pajėgumus. E.Lord pridūrė, kad per šią vasarą įvykusį vizitą Australijoje ji tarėsi, ar sąjungininkės galėtų pasistatyti bendrą perdirbimo kompleksą, galintį patenkinti kariuomenių poreikius.
Daugiau detalių E.Lord nepateikė, bet viena Australijos įmonė gegužę nurodė ketinanti pastatyti tokią įmonę Teksase.
Priklausomybę nuo importo iš Kinijos Jungtinės Valstijos taip pat ketina mažinti plėtodamos technologijas, leidžiančias išgauti retuosius elementus iš akmens anglių.