Pentagono vadovas: JAV ir Pietų Korėja gali sumažinti bendrų karinių pratybų mastą

Jungtinių Valstijų kariuomenės pratybų su Pietų Korėja mastas gali būti sumažintas, jeigu tai padėtų diplomatinėms pastangoms branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos atžvilgiu, skrisdamas į Seulą pareiškė Pentagono vadovas Markas Esperis.
JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos
JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos / „Scanpix“/AP nuotr.

Šiaurės Korėja jau seniai protestuoja prieš šias bendras karines pratybas, kurias laiko invazijos repeticija. Pchenjanas pareikalavo, kad Vašingtonas iki šių metų pabaigos pasiūlytų naują planą, kaip išeiti iš aklavietės derybose dėl Šiaurės Korėjos ginkluotės programų.

JAV ir Pietų Korėja pernai atšaukė keletą bendrų mokymų po Singapūre įvykusio Amerikos prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo. Tačiau ateinantį mėnesį Vašingtonas ir Seulas planuoja surengti bendrus aviacijos manevrus.

VIDEO: Kim Jong Unas išvyko iš susitikimo su D.Trumpu: nepasirašė susitarimo ir nepasirodė spaudos konferencijoje

„Tikslinsime savo pratybų darbotvarkę daugiau ar mažiau, priklausomai ko gali prireikti diplomatijai“, – kartu su juo skrendantiems žurnalistams lėktuve sakė M. Esperis, ketvirtadienį pradėsiantis kelionę po Aziją.

Jis pabrėžė, kad potencialus pratybų masto sumažinimas neturėtų būti laikomas „nuolaida“ Pchenjanui, ir pridūrė, kad tai veikiau būtų „priemonės išlaikyti atviras duris diplomatijai“.

„Visiškai pritariu, kad pirmiausiai turi būti diplomatija“, – aiškino Pentagono vadovas.

Pchenjanas neseniai pakartojo, kad bendrų pratybų turi būti atsisakyta.

„JAV nepakankamai atsižvelgia į metų pabaigos terminą, kurį esame pateikė iš didelės kantrybės ir kilniaširdiškumo“, – valstybinė naujienų agentūra KCNA citavo Šiaurės Korėjos valstybės reikalų komisijos (VRK) atstovo pranešimą.

VRK yra aukščiausioji Šiaurės Korėjos valdančioji institucija, o tokia jos deklaracija yra itin neįprasta.

Surengti pratybas reikštų „atvirai pažeisti“ Singapūro viršūnių susitikimo deklaraciją, pridūrė Pchenjanas.

„Išdavystė – vienintelis dalykas, mūsų juntamas iš JAV pusės“, – pabrėžė VRK.

„Mums nebeatrodo, kad turime toliau demonstruoti kantrybę“, – tęsiama pranešime, nors jame nepateikiama jokių detalių apie „naują kelią“, kurį Šiaurės Korėja ketina pasirinkti, jeigu Vašingtonas nepatenkins jos reikalavimų.

Derybos yra įstrigusios nuo vasarį įvykusio D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo Hanojuje, iširusio neradus bendros kalbos dėl sankcijų švelninimo ir atsakomųjų Pchenjano žingsnių.

Spalį Švedijoje buvo atnaujintos darbinio lygio derybos, bet jos irgi greitai nutrūko, o Šiaurė apkaltino JAV neišsižadant savo „senosios nuostatos“.

Pchenjanas pastarosiomis savaitėmis ir mėnesiais atliko keletą raketų bandymų. Viena iš raketų buvo paleista jūroje, esą iš povandeninio laivo.

VIDEO: D.Trumpas ir Kim Jong Uno susitiko Vietname: spaudė rankas ir šypsenas, žadėjo nuostabią ateitį

Šie bandymai gali padėti sustiprinti Šiaurės Korėjos karinius pajėgumus, pripažino M.Esperis.

„Kaskart bandydamas kažką sužinai, – aiškino jis. – Mes juos vertiname labai rimtai ir labai atidžiai stebime, bet taip pat neturime perdėtai reaguoti ir daryti kažką, kas, pavyzdžiui, užvertų duris diplomatijai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis