„Šis (sandoris) mums kelia nerimą. Nerekomenduojame Turkijai to daryti“, – sakė J.Mattisas per spaudos konferenciją.
„Turkija turi teisę į suverenius sprendimus (pirkti ginkluotę). Tačiau Turkija – NATO šalis, ir aišku, kad negalime integruoti rusiškų zenitinių raketinių sistemų į NATO“, – paaiškino jis.
Vienintelio Rusijos karinės pramonės produkcijos eksportuotojo „Rosoboroneksport“ vadovas Aleksandras Michejevas anksčiau šį mėnesį pranešė, kad rusiškos sistemos S-400 Turkijai bus pradėtos tiekti 2019 metais.
„Kontraktas dėl S-400 (tiekimo) į Turkiją vykdomas sutartais terminais. 2019 metais pradėsime įgyvendinti šį kontraktą“, – žurnalistams sakė A.Michejevas, paklaustas, kada sistemos bus pradėtos gabenti į Turkiją.
S-400 laikomas pažangiausiu Rusijos gamybos zenitinių raketų kompleksu, galinčiu labai tiksliai smogti lėktuvams ir sparnuotosioms raketoms iki 400 km spinduliu, o balistiniams taikiniams – iki 60 km spinduliu.
Rusija 2015 metais dislokavo šią sistemą Sirijoje, kai Ankaros aviacija pasienyje su pietine kaimyne numušė vieną Maskvos pajėgų karo lėktuvą. Po to incidento Ankaros ir Maskvos santykiai kurį laiką buvo smarkiai pašliję, bet vėliau vėl pagerėjo.