„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Per pabėgimą į Pietų Korėją apšaudytą Šiaurės Korėjos karį kliudė mažiausiai šešios kulkos

Pasienį saugantys Šiaurės Korėjos kareiviai paleido kelias dešimtis šūvių į karį, kai šis per dramatišką pabėgimo operaciją kirto sieną, kad patektų į Pietų Korėją, antradienį pranešė kariniai pareigūnai ir medikai.
Šiaurės Korėjos kariai
Šiaurės Korėjos kariai/Asociatyvinė nuotr. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jie nurodė, kad į karį pataikė mažiausiai šešios kulkos.

JAV vadovaujama Jungtinių Tautų vadavietė (UNC), stebinti situaciją Panmundžomo kaime Šiaurės ir Pietų Korėjos demilitarizuotoje zonoje, iš kurios pirmadienį pabėgo karys, informavo, kad karys prie griežtai saugomos Korėjos pusiasalį dalijančios demarkacinės linijos atvažiavo mašina.

„Išlipęs iš mašinos jis puolė bėgti per liniją į pietus ir buvo apšaudytas kitų Šiaurės Korėjos karių“, – rašoma UNC išplatintame pareiškime.

Pietų Korėjos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo atstovas nurodė, kad Šiaurės Korėjos pasieniečiai paleido mažiausiai 40 šūvių.

Lee Cook-Jongas: „Jo kūne yra mažiausiai šešios šautinės žaizdos, iš kurių rimčiausia – pilve.“

Sužeistas karys sraigtasparniu buvo nuskraidintas į ligoninę ir skubiai operuotas. Jį prižiūrintis daktaras sakė, kad į karį pataikė šešios kulkos, o rimčiausia yra šautinė žaizda pilve.

„Jo kūne yra mažiausiai šešios šautinės žaizdos, iš kurių rimčiausia – pilve“, – žurnalistams sakė medikas Lee Cook-Jongas.

Šiaurės Korėjos karių pabėgimo per demarkacinę liniją atvejų pasitaiko itin retai. Panmundžomo kaimas, per kurį eina demarkacinė linija, yra turistų traukos centras. Tai vienintelis pasienio ruožas, kur Šiaurės ir Pietų Korėjų pajėgos susiduria akis į akį.

Faktas, jog pabėgęs karys privažiavo prie sienos, leidžia daryti prielaidą, kad jis veikiausiai nebuvo Panmundžome dislokuoto elitinio Šiaurės Korėjos ginkluotųjų pajėgų korpuso narys. Šio korpuso nariai yra kruopščiai atrenkami ir pasižymi itin dideliu lojalumu.

Incidento metu Panmundžome nebuvo turistų, nes pirmadieniais ekskursijos nerengiamos.

Pasak Pietų Korėjos kariškių, susišaudymo pasienyje nebuvo.

UNC pareiškime pažymima, kad per incidentą, įvykusį apie 16 val. vietos laiku, nei Pietų Korėjos, nei amerikiečių kariai nenukentėjo.

Skirtingai nuo kitų pasienio ruožų ties Panmundžomu nėra minų laukų ir spygliuotos vielos užtvarų, o sieną čia žymi tik neaukšta betono užtvara.

Kirtęs sieną Šiaurės Korėjos karys pasislėpė šalia vieno pasienyje esančio pastato.

Pietų Korėjos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo atstovas sakė, kad karys buvo aptiktas nugriuvęs ant lapų krūvos. Jį rado trys iki tos vietos nušliaužę Pietų Korėjos kariai.

1984 metais vienas tuometinės Sovietų Sąjungos pilietis iš Šiaurės Korėjos pabėgo į Pietų Korėją, kirtęs demarkacinę liniją Panmundžome. Per šį incidentą tarp pasienyje budėjusių pajėgų įvyko susišaudymas, per kurį abiejose pusėse žuvo ir buvo sužeista keletas karių.

1976 metais Šiaurės Korėjos kariai Panmundžome kirviais užkapojo du amerikiečių kareivius, kai tarp jų įsiplieskė konfliktas dėl bandymo nukirsti ten medį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs