Per pasaulį nuvilnijo protestų prieš COVID-19 apribojimus banga

Daugiau nei 100 tūkst. žmonių Australijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Graikijoje šeštadienį surengė protestų prieš su COVID-19 susijusius apribojimus ir valdžios sankcijas neskiepytiems žmonėms, kuriomis siekiama daugiau žmonių paskatinti skiepytis.
Protestas Australijoje
Protestas Australijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Per protestus būta ir susirėmimų su policija.

Per nesankcionuotas eitynes Sidnėjuje buvo suimti dešimtys žmonių. Miesto policijos reikalų ministras jų dalyvius pavadino „idiotais“.

Tuo tarpu organizatoriai eitynes pavadino „laisvės mitingu“. Jo dalyviai nešė transparantus ir kitokius ženklus su užrašais „Atsibusk, Australija“ ir pan.

Pandemijos pradžioje beveik nenukentėjusioje Australijoje dabar beveik pusė iš 25 mln. šalies gyventojų keliuose miestuose gyvena karantino sąlygomis, nes čia plinta koronaviruso delta atmaina.

Australijoje taip pat auga pyktis dėl apribojimų ir šalies vyriausybės nesugebėjimo užtikrinti pakankamas vakcinos atsargas. Šiuo metu Australijoje paskiepyta tik 11 proc. šalies gyventojų.

Prancūzijoje policijai teko panaudoti ašarines dujas ir vandens patrankas prieš kai kuriuos protestuotojus. Skaičiuojama, kad iš viso proteste čia dalyvavo 160 tūkst. žmonių, kurie reiškė nepasitenkinimą prezidento Emmanuelio Macrono sprendimu dėl sveikatos paso, kuris drastiškai apribos prieigą prie restoranų ir kitų viešų erdvių neskiepytiems žmonėms.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Protestas Paryžiuje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Protestas Paryžiuje

Prancūzijoje priimtas įstatymas, įvedantis privalomą skiepijimąsi kai kurių profesijų atstovams. O prieštaringai vertinamas sveikatos pasas nuo liepos pabaigos smarkiai apribos socialinį gyvenimą neskiepytiems žmonėms.

Naujausi duomenys rodo, kad griežtesnės priemonės jau daro poveikį. Praėjusį penktadienį Prancūzijoje dviem dozėmis buvo paskiepyta 48 proc. šalies gyventojų. Nuo liepos 10 dienos ši dalis padidėjo aštuoniais procentais.

Nors trys ketvirtadaliai Prancūzijos gyventojų pritaria E.Macrono priemonėms, liepos 13 dieną „Elabe“ ir BFMTV atliktos apklausos rezultatai parodė, kad vis dar egzistuoja didelė ir garsiai savo poziciją reiškianti mažuma, kuri joms nepritaria.

„Šalin rankas nuo mūsų vaikų“

„Laisvė, laisvė“ skandavo demonstrantai Prancūzijoje ir nešė plakatus, kuriuose Prancūzijos prezidentas buvo vadinamas tironu. Taip pat žmonės nešė plakatus su užrašais „Šalin didžiųjų farmacijos bendrovių pančius“ ir „Ne gėdos pasui“.

Šios demonstracijos atskleidžia pasaulinį konfliktą tarp valdžios ir žmonių, kurie jaučiasi įstrigę tarp Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų visuomenės sveikatos agentūrų rekomendacijų bei būtinybės užsidirbti pragyvenimui. Žmonės taip pat tiesiog nori grįžti prie normalaus ikipandeminio gyvenimo būdo.

Tuo tarpu Graikijoje apie 5 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje Atėnuose ir nešė plakatus bei skandavo tokius šūkius, kaip „Šalin rankas nuo mūsų vaikų“, pranešė įvykio vietoje buvęs agentūros AFP reporteris.

Italijoje žmonės Romoje protestavo prieš privalomą „žaliąjį pasą“ norintiems valgyti viešojo maitinimo įstaigų viduje bei lankytis pasilinksminimo vietose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis