„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Per susirėmimus prie Somalio ir Kenijos sienos žuvo devyni žmonės

Prie Somalio ir Kenijos sienos anksti pirmadienį kilus susirėmimams, abiejose sienos pusėse žuvo mažiausiai devyni žmonės, dar keli buvo sužeisti, sakė pareigūnai ir liudininkai.
Kenijos kariai
Kenijos kariai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Somalis apkaltino Kenijos karius ir esą Kenijos apmokomus Somalio kovotojus įžengus į pasienio miestelį Bulohavą ir užpuolus ten esančias federalinės armijos bazes. Kenija paneigė suvaidinusi kokį nors vaidmenį šiuose susirėmimuose.

Tai naujausias incidentas, susijęs su politine krize Somalio pusiau autonominiame Džubalando regione, keliančia įtampą tarp šių Rytų Afrikos valstybių.

Kenija remia Džubalando regiono prezidentą Ahmedą Madobe, kuris nesutaria su federaline vyriausybe Mogadiše ir atsisako dalyvauti nacionaliniuose rinkimuose.

„Somalio nacionalinės ginkluotosios pajėgos atrėmė ir nutraukė auštant Bulohave įvykdytą Kenijos karių ir jų parengtų ginkluotų Somalio sukilėlių reidą miesto kontrolei perimti“, – spaudos konferencijoje Mogadiše paskelbė informacijos ministras Osmanas Abukaras Dube.

„Somalio pajėgos per kovas sučiupo 100 Kenijos parengtų sukilėlių kovotojų, kurie laikomi saugioje vietoje“, – nurodė jis.

Ministras apkaltino Keniją ir minimus kovotojus „bombardavus civilių gyvenamas vietas ir per vieną iš apšaudymų nužudžius penkis vaikus bei jų motiną“.

Pajėgų vadas Bulohave pulkininkas Mohamedas Abdulle sakė, kad žuvo trys kariai.

Žuvusiųjų skaičiaus nepriklausomi šaltiniai negali patvirtinti.

Kenijos vidaus reikalų ministras Fredas Matiangi sakė, kad susirėmimai buvo susiję su „vidaus“ konfliktu Somalyje.

„Mes tame nedalyvaujame ir nė vienas mūsų karys nekirto sienos į Somalį“, – sakė jis.

Bulohavo gyventojas Ahmednuras Yusufas naujienų agentūrai AFP sakė matęs „aštuonis žuvusius žmones" ir nurodė, kad "penki iš jų priklauso vienai šeimai, į kurios namą pataikė sviedinys“.

„Mačiau dešimtis belaisvių iš Džubalando pajėgų, kuriuos sučiupo Somalio pajėgos; jie buvo išrikiuoti ir nuvesti į karinę stovyklą už miesto“, – sakė jis.

Kitoje sienos pusėje Kenijoje esančios Manderos apygardos gubernatorius Ali Roba pareiškime nurodė, kad į ligonines buvo paguldyta 12 žmonių, kuriuos sužeidė atsitiktinės kulkos ir į vieną namą pataikiusi raketa.

Kenija palyginti turtingą Džubalandą, kur Somalis yra dislokavęs daug savo karių, laiko buferiu tarp savęs ir džihadistų grupuotės „al Shabaab“ kovotojų, surengusių kelias kruvinas atakas kitoje sienos pusėje.

Po ginčijamų 2019 metų rugpjūčio regioninių rinkimų Mogadišas pernai birželį oficialiai pripažino A.Madobe Džubalando lyderiu.

Tačiau Somalio pajėgos nepasitraukė iš regiono, kaip buvo žadėta, o Džubalandas atsisako dalyvauti nacionaliniuose rinkimuose, kurie turėjo įvykti vasarį, bet buvo daug kartų atidėti.

Gruodžio mėnesį Somalis nutraukė diplomatinius ryšius su Kenija dėl „kišimosi“ į jo politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs