Psichologai perspėja, kad vaikams per dažnai diagnozuojama lyties disforija, sutrikimas, kuris pasireiškia diskomfortu dėl įgimtos lyties ir noru būti ar tapatintis su kitokia nei genetinė lytimi.
Mes baiminamės, kad jauni žmonės per dažnai sulaukia tokios diagnozės ir dėl to vartoja per daug vaistų.
Telegraph.co.uk teigimu, informaciją žiniasklaidai pateikę asmenys yra įsitikinę, kad per dideliam skaičiui vaikų skiriami brendimą blokuojantys vaistai. Esą kai kuriems pacientams tokia diagnozė išvis neturėjo būti skirta.
Buvęs Londono lytiškumo tapatybės vystymo tarnybos (London's Gender Identity Development Service, GIDS) darbuotojas teigė, kad neretai susidaro situacija, kuomet negalima objektyviai įvertinti pacientų dėl baimės būti įvardijamu transfobu.
„Mes baiminamės, kad jauni žmonės per dažnai sulaukia tokios diagnozės ir dėl to vartoja per daug vaistų. Mes esame ypatingai susirūpinę dėl to, kokios pasekmės laukia jaunų žmonių“, – teigė anonimu norintis likti buvęs darbuotojas.
Jo teigimu, dalis medikų mano tapę medicininio skandalo liudininkais.
Nuo 2016 m. GIDS paliko 35 psichologai. Vienas jų teigė negalėjęs įvardinti savo susirūpinimo, nes buvęs tildomas lyties keitimo šalininkų, rašoma telegraph.co.uk.
„Manau, kad turėjome jaunų pacientų, kuriems nereikėjo skirti gydymo vaistais“, – teigė buvęs GIDS psichologas.
Skaičiuojama, kad per dešimt metų nepilnamečių GIDS pacientų skaičius išaugo trisdešimt kartų, nuo 77 iki 2950. Teigiama, kad jauniausiam pacientui, vos 3 metai.
Tuo tarpu GIDS išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad tarnyba atidžiai ir nuosekliai vertina kiekvieną atvejį, kalbasi su pacientais ir jų tėvais.
Manau, kad turėjome jaunų pacientų, kuriems nereikėjo skirti gydymo vaistais.
„Taip pat kalbėjomės su kiekvienu mūsų organizaciją palikusiu žmogumi bei bandėme suprasti pasitraukimo motyvus“, – teigiama pranešime.
Beveik pusei GIDS pacientų skiriami hormonus blokuojantys medikamentai, kurie sustabdo natūralų brendimo procesą. Šis tęsiasi, kuomet nustojama gerti vaistus.
Tokiu būdu vaikams suteikiama daugiau laiko nuspręsti ar jie tikrai nori ryžtis keisti lytį.
Kitas žingsnis – hormonų terapija. Pasirinkusiems tapti vyrais skiriamas testosteronas, nusprendusiems tapti moterimi – estrogenas.
Hormonų terapija dažniausiai netaikoma jaunesniems nei 16 metų asmenims, nes jos padariniai yra negrįžtami, o pacientai gali tapti nevaisingi.
Paskutinis žingsnis – lyties keitimo operacija, kurią galima atlikti tik vyresniems nei 18 metų pacientams.