Kongrese dominuoja P.P.Kuczynski politinės varžovės Keiko Fujimori vadovaujamos partijos nariai. Politikės tėvas, eksprezidentas Alberto Fujimori šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę dėl sukilėlių žudynių paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.
Pagal šalies įstatymus, Kongresui išreiškus nepasitikėjimą vyriausybe, ministrų kabinetas turi būti performuotas, o P.P.Kuczynski siūlomoms naujoms kandidatūroms į ministrus turi pritarti įstatymų leidėjai.
Tačiau jei jie atmes siūlomus kandidatus, prezidentas galės paleisti Kongresą ir skelbti pirmalaikius parlamento rinkimus.
Tiek prezidento, tiek Kongreso dabartinės kadencijos turėtų baigtis 2021 metais.
Per ketvirtadienį po vidurnakčio vykusį balsavimą už tai, kad ministrų kabinetui būtų pareikštas nepasitikėjimas, pasisakė 77 įstatymų leidėjai, prieš balsavo 22.
Kiek anksčiau prezidentas pranešė atidedąs savo keliones į Niujorką, kur vyks Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, ir į Vatikaną.
K.Fujimori, arši P.P.Kuczynski kritikė, nedideliu skirtumu 2011-aisiais ir 2016-aisiais pralaimėjo prezidento rinkimus.
Per savo pirmuosius metus prezidento poste P.P.Kuczynski dėl nesutarimų su Kongresu jau prarado tris ministrus.
Politinę krizę šalyje sukėlė K.Fujimori šalininkų Kongrese inicijuotas siūlymas balsuoti dėl nepasitikėjimo švietimo ministre, kuri sulaukė kritikos dėl netinkamos reakcijos į užsitęsusį mokytojų streiką.
Prezidentas tvirtina, kad tuo siūlymu siekta pakenkti jo inicijuotoms švietimo reformoms, kurios yra vienas iš svarbiausių jo vyriausybės prioritetų.
K.Fujimori, arši P.P.Kuczynski kritikė, nedideliu skirtumu 2011-aisiais ir 2016-aisiais pralaimėjo prezidento rinkimus.
Ši politikė taip pat yra atsidūrusi teisėsaugos akiratyje dėl galimų sąsajų su „Odebrecht“ korupcijos skandalu, į kurį yra įsipainioję nemažai Lotynų Amerikos politikų.