Pietų Karolinoje tūkstančiai žmonių gedėjo rasistinio išpuolio bažnyčioje aukų

Tūkstančiai gedinčių žmonių, laikančių raudonas ir baltas rožes, penktadienį dalyvavo gedulingame budėjime sukrėstame Čarlstono mieste Pietų Karolinoje, gedėdami dėl devynių afroamerikiečių vyrus ir moterių, nušautų per neapykantos nusikaltimą.
Čarlstonas gedi rasistinio išpuolio bažnyčioje aukų
Čarlstonas gedi rasistinio išpuolio bažnyčioje aukų / „Scanpix“/AP nuotr.

Susikibę rankomis žmonės, kurių daugelis verkė, giedojo pilietinių teisių judėjimo himną „We Shall Overcome“, pagerbdami žuvusiuosius per išpuolį Emanuel afrikiečių metodistų episkopalinėje bažnyčioje.

Tuo tarpu sučiuptam įtariamam užpuolikui Dylannui Roofui anksčiau penktadienį buvo pateikti kaltinimai dėl devynių žmonių nužudymo. Jį nurodyta laikyti arešte be teisės būti paleistam už užstatą.

Kaip pranešama, 21 metų D.Roofas sakė „norėjęs pradėti rasių karą“. 

Kaip pranešama, 21 metų D.Roofas sakė „norėjęs pradėti rasių karą“. Jo išpuolis, nusinešęs devynių juodaodžių maldininkų gyvybes, laikomas nusikaltimu iš neapykantos; taip pat tiriama „vidaus terorizmo“ versija.

Trečiadienio vakarą išpuolis JAV maldos namuose pagal aukų skaičių buvo didžiausias per kelis pastaruosius dešimtmečius. Ši ataka įvyko tvyrant atsinaujinusiai rasinei įtampai daugelyje JAV regionų.

Vis dėlto bendruomenė ir netgi žuvusiųjų artimieji stengėsi siųsti „meilės žinią“, vandenyno pakrantėje esančiam Čarlstono miestui mėginant oriai atlaikyti šią tragediją.

Apsiašaroję aukų artimieji, atėję į teismo posėdį dėl D.Roofo galimo paleidimo už užstatą, reiškė savo sielvartą, bet sakė atleidžiantys įtariamam žudikui, kuris posėdžio eigą stebėjo vaizdo ryšiu.

Per gedulingą budėjimą Čarlstono koledžo TD arenoje bendruomenės lyderiai skelbė panašią tikėjimo ir atjautos žinią, sakydami, kad ši tragedija nesukels rasinio susipriešinimo jų mieste.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Čarlstonas gedi rasistinio išpuolio bažnyčioje aukų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Čarlstonas gedi rasistinio išpuolio bažnyčioje aukų

„Šį vakarą susivienijome maldoje ir meilėje“, – sakė miesto meras Josephas Riley, stovėdamas scenoje kartu su keliais Čarlstono dvasiniais lyderiais.

Šį vakarą susivienijome maldoje ir meilėje, – sakė miesto meras Josephas Riley, stovėdamas scenoje kartu su keliais Čarlstono dvasiniais lyderiais.

Čarlstono fleitininkų ir būgnininkų orkestras sugrojus krikščionių himno „Amazing Grace“ melodiją, katalikų, protestantų ir žydų dvasininkai ragino bendruomenę išsaugoti vienybę.

„Mūsų širdys sudaužytos. Jaučiame sielvartą, kokio niekuomet nejautėme anksčiau“, – sakė J.Riley.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų