Pietų Korėjoje rastas sudužęs medikų sraigtasparnis, skraidinęs 7 žmones

Pietų Korėjoje dingęs medikų sraigtasparnis penktadienį buvo rastas nukritęs į jūrą prie šalies rytinių krantų, bet tebeieškoma septynių jame buvusių žmonių, kurie veikiausiai žuvo, pranešė gelbėtojai.
Nelaimės vietoje
Nelaimės vietoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sraigtasparnis, paėmęs sužeistą krabų gaudytojų laivo įgulos narį, ketvirtadienį apie 23.30 val. vietos (16.30 val. Lietuvos) laiku sudužo netoli Pietų Korėjos kontroliuojamų Liankūro (Dokdo) salų, esančių tarp Korėjos pusiasalio ir Japonijos.

Nuo vidurdienio toje teritorijoje paieškas vykdė dešimtys orlaivių ir laivų, taip pat daugiau kaip 30 narų.

Penktadienį apie 14.30 val. (7.30 val.) narai sudužusį sraigtasparnį rado 72 m gylyje už 600 metrų į pietus nuo salos kranto, per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sakė Korėjos pakrančių apsaugos pareigūnas Hwang Sang-hoonas. Jis negalėjo patvirtinti, kad buvo rasta kokių nors palaikų.

Dėl smūgio į vandenį sraigtasparnio „Eurocopter EC225“, pagamintas Europos aerokosminių technologijų milžinės „Airbus“, korpusas „nebėra pirminio pavidalo“, sakė pareigūnas.

Orlaivis skraidino penkis gelbėtojus, nukentėjusį žveją ir vieną civilį.

„Pacientas, būdamas žvejybos laive, per nelaimingą atsitikimą neteko vieno piršto. Įgula nugabeno jį į Dokdo ir ten laukė gelbėtojų sraigtasparnio“, – sakė vienas priešgaisrinės tarnybos pareigūnas.

„Pacientą reikėjo skubiai operuoti, o tai buvo galima padaryti tik įstaigoje žemyninėje dalyje“, – aiškino jis.

Gelbėtojai dabar sutelkė pajėgas aplinkiniuose vandenyse, o Pietų Korėjos karinis laivynas planuoja pasiųsti per atstumą valdomų povandeninių aparatų orlaivio liekanoms apžiūrėti, nurodė Hwang Sang-hoonas.

Hwang Sang-hoonas pripažino, kad tikimybė rasti gyvų likusių žmonių maža, nes nuo sudužimo praėjo nemažai laiko, o vanduo toje vietoje yra šaltas.

„Atidžiai apžiūrėsime sraigtasparnio korpusą ir ieškosime viduje [įgulos narių ir keleivių], prieš priimdami sprendimą, ar sraigtasparnį reikia iškelti“, – nurodė jis.

Kitas gelbėjimo pareigūnas, Seong Ho-seonas, sakė, kad sraigtasparnis, skraidinęs sužeistą žveją į ligoninę Tegu mieste šalies žemyninėje dalyje, veikiausiai nukrito į jūrą pučiant smarkiam vėjui, praėjus apytikriai tik dviem minutėms po jo pakilimo iš Liankūro salų.

Liankūro salos, kurias japonai vadina Takešima, yra abiejų šalių ginčijama teritorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų