Park Geun-hye, pirmoji Pietų Korėjos prezidento postą užėmusi moteris, 2017 metais buvo pašalinta iš pareigų per apkaltą, surengtą po visuomenės protestų bangos, kurią išprovokavo didžiulio masto korupcijos skandalas.
Eksprezidentės laukia dar vienas pakartotinis bylos dėl korupcijos ir piktnaudžiavimo įgaliojimais nagrinėjimas, po kurio gali būti sugriežtinta jai skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.
Ketvirtadienio nutartis buvo paskelbta po to, kai apeliacinis teismas vienais metais – iki penkerių metų – sumažino Park Geun-hye įkalinimo bausmę, skirtą už neteisėtą lėšų gavimą iš Nacionalinės žvalgybos tarnybos.
Aukščiausiasis Teismas savo pareiškime pažymėjo, kad apeliacinis teismas „klaidingai interpretavo teisės principus“, ir nurodė, kad Park Geun-hye „turėtų būti pripažinta kalta“.
Bausmės abiejose bylose bus sudedamos – tai reiškia, kad 67 metų eksprezidentei bus arti šimto metų, kai ji galės būti paleista iš kalėjimo.
Park Geun-hye korupcijos skandalas atskleidė šešėlinius ryšius tarp didžiausių Pietų Korėjos įmonių ir valdžios. Buvusi valstybės vadovė ir jos artima draugė bei patikėtinė Choi Soon-sil buvo apkaltintos mainais į politinį prielankumą ėmusios kyšius iš didžiųjų šalies bendrovių, įskaitant „Samsung Electronics“.
Po konservatorės Park Geun-hye nuopuolio prezidento rinkimuose 2017 metų gegužę triumfavo kairiojo sparno atstovas Moon Jae-inas.
Pietų Korėjos prezidentai pasibaigus jų valdymui dažnai atsiduria kalėjime – paprastai iškart, kai į prezidentūrą atsikrausto jų politiniai priešininkai.
Visi keturi tebegyvenantys Pietų Korėjos prezidentai buvo nuteisti baudžiamosiose bylose. Visgi už korupciją kalėti 15 metų nuteistas Park Geun-hye pirmtakas Lee Myung-bakas anksčiau šiais metais dėl silpnos sveikatos buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Kitas buvęs liberalių pažiūrų prezidentas Roh Moo-hyunas 2009 metais pasitraukė iš gyvenimo nušokęs nuo skardžio prieš apklausą tyrime dėl korupcijos.