Toks sukilėlių vado Rieko Macharo sprendimas žlugdo viltis, jog pavyks nutraukti jau šešerius metus trunkantį konfliktą, per kurį žuvo mažiausiai 380 tūkst. žmonių, o milijonai yra priversti gyventi didžiuliame skurde.
S.Kiiras ir tremtyje gyvenantis R.Macharas patiria vis didesnį tarptautinį spaudimą išspręsti nesutarimus iki vasario 22 dienos termino.
Šeštadienį S.Kiiras pareiškė, kad šalis bus padalyta į dešimt pirminių valstijų – o tai iki šiol buvo vienas pagrindinių opozicijos reikalavimų, – bei tris papildomus „administracinius rajonus“: Piboro, Ruvengo ir Abėjaus.
Tačiau R.Macharas sekmadienį pareiškė nepritariąs trims administraciniam rajonams ir pareiškė, kad tokiu atveju „negali būti kalbama apie grįžimą prie dešimties valstijų (ir) toks pasiūlymas negali būti priimtinas“.
„Todėl raginame prezidentą S.Kiirą pervarstyti idėją dėl šių administracinių rajonų sukūrimo“, – pareiškė jis.
R.Macharas įspėjo, jog šie trys rajonai sukels daugiau problemų, ir juos pavadino „Pandoros skrynia“.
Šalys Pietų Sudane nesutaria dėl valstijų, nes jos lems valdžios pasiskirstymą. Kai šalis 2011 metais tapo nepriklausoma nuo Sudano, Pietų Sudane buvo dešimt valstijų, kurios buvo įtvirtintos Konstitucijoje.
2015 metais S. Kiiras jų skaičių padidino iki 28, o vėliau – iki 32. Tačiau dabar jis siūlo grįžti prie pirminių dešimties valstijų ir įkurti tris papildomus administracinius rajonus.
Anot prezidento, galutinai valstijų klausimas bus aptartas tuomet, kai bus suformuota vienybės vyriausybė.