Regiono lyderiai savo susitikime „sveikino Pietų Sudano Respublikos vyriausybės įsipareigojimą tuojau pat nutraukti karo veiksmus ir paragino dr.Rieką Macharą ir kitas šalis prisiimti panašius įsipareigojimus“, sakė Etiopijos užsienio reikalų ministras Tedrosas Adhanomas.
Po viršūnių susitikimo Kenijos sostinėje Nairobyje Tarpvyriausybinė plėtros institucija (IGAD) taip pat paragino Pietų Sudano prezidentą Salvą Kiirą ir jo varžovą buvusį viceprezidentą R.Macharą per keturias dienas surengti tiesiogines derybas.
Ji pažadėjo imtis veiksmų, jei per šį laikotarpį susitikimas neįvyks, tačiau nenurodė, kokie konkrečiai tie veiksmai galėtų būti.
Tačiau atrodo, kad IGAD palaiko prezidentą S.Kiirą, nes „pasmerkė Macharo bandymą užsitikrinti valdžią perversmu, o ne demokratiniu procesu“.
Kovos Pietų Sudane prasidėjo gruodžio 15 dieną, kai prezidentas S.Kiiras apkaltino R.Macharą, atleistą iš pareigų liepą, mėginimu surengti karinį perversmą. R.Macharas tai kategoriškai neigė ir sakė, kad prezidentas vienu susirėmimu tarp armijos junginių naudojasi kaip pretekstu politiniam „valymui“.
IGAD priklauso Kenija, Sudanas, Etiopija, Džibutis, Somalis, Uganda ir Pietų Sudanas, tačiau Pietų Sudano prezidento tame susitikime nebuvo.