„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pirmąja Vokietijos klimato pasiuntine paskirta „Greenpeace“ vadovė J.Morgan

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock trečiadienį paskyrė buvusią aplinkosaugos aktyvistų organizacijos „Greenpeace“ direktorę Jennifer Morgan ypatingąja pasiuntine klimato klausimais, tesėdama savo pažadą kovą su klimato kaita paversti vienu pagrindinių tarptautinės darbotvarkės užduočių.
Jennifer Morgan
Jennifer Morgan / AFP/„Scanpix“ nuotr.

JAV gimusi 55 metų J.Morgan, nuo 2016 metų esanti viena iš „Greenpeace International“ lyderių, bus pirmoji, kuriai atiteks naujai sukurtas postas didžiausioje Europos ekonomikoje.

Du mėnesius dirbanti naujoji Vokietijos koalicinė vyriausybė, vadovaujama socialdemokratų kanclerio Olafo Scholzo, yra užsibrėžusi siekti glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo kovojant su klimato kaita.

Vokietijos Žaliųjų partijos narė M.Baerbock pristatė J.Morgan kaip „Vokietijos tarptautinės klimato politikos veidą“.

„Net ir savo užsienio politikoje klimato krizę iškeliame ten, kur ji ir turi būti: darbotvarkės viršuje“, – žurnalistams sakė M.Baerbock, O.Scholzo ministrų kabinetui patvirtinus J.Morgan paskyrimą.

Šis paskyrimas sukėlė ažiotažą Vokietijoje. Jam pritariantys šį žingsnį pavadino A.Baerbock perversmu, o kritikai apkaltino ministrę ištrynus ribą tarp lobizmo ir valdymo.

J.Morgan JAV pilietybė taip pat sulaukė daug dėmesio, tačiau A.Baerbock paaiškino, kad J.Morgan jau pateikė prašymą Vokietijos pilietybei įgyti, nors Užsienio reikalų ministerija galėtų turėti tarptautinių darbuotojų šiame „globalizuotame pasaulyje“.

Iš pradžių J.Morgan dirbs kaip specialioji atstovė tarptautinės klimato politikos klausimais, o gavusi Vokietijos pilietybę – valstybės sekretore Užsienio reikalų ministerijoje.

Pasak J.Morgan, „laikas bėga“, siekiant apriboti visuotinį atšilimą iki 1,5 Celsijaus laipsnio, todėl reikia tokio „tarptautinio bendradarbiavimo, kokio dar nematėme“.

Po 30 metų aktyvios veiklos aplinkosaugos srityje J.Morgan sakė jaučianti, kad dabar gali daugiausiai nuveikti Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje.

„Klimato krizės padariniai jau jaučiami visame pasaulyje. Kenčia žmonės ir gamta“, – sakė J.Morgan, stovėdama šalia A.Baerbock Berlyne.

O.Scholzas pažadėjo pasinaudoti Vokietijos pirmininkavimu Didžiojo septyneto grupei (G-7) šiais metais, kad sukurtų pirmaujančių ekonomikų „klimato klubą“. Jo tikslas – susitarti dėl bendrų klimato apsaugos standartų ir išvengti nepalankių konkurencinių sąlygų, šalims pereinant prie anglies dvideginio išmetimo atžvilgiu neutralios ekonomikos.

„Mes tavęs pasiilgsime“, – tviteryje parašė Vokietijos „Greenpeace“ aktyvistas Karstenas Smidas, sveikindamas J.Morgan su paskyrimu.

Tuo metu opozicinės konservatyvios partijos CSU parlamentaras Thomas Silberhornas sukritikavo šį paskyrimą.

,Vyriausybė, matyt, nemato skirtumo tarp vyriausybės, aktyvistų ir lobistų“, – sakė jis interviu Vokietijos žiniasklaidai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“