Atmintinėje pateikiama 12 taisyklių, kaip žmona turėtų elgtis su ką tik iš karo grįžusiu vyru.
„Duokite jam laiko iš naujo susipažinti su namais, šeima, vaikais. Pasistenkite suteikti jam erdvės jo išgyvenimams, bet nepalikite jo visiškai vieno. (...) Jis gali miegoti su drabužiais ir batais, stiprinti kiemo saugumą, devintame aukšte įrengti grotas. (...) Gali tekti palaipsniui, diena po dienos, savaitė po savaitės, megzti fizinį kontaktą. Asmuo turi atšilti, priprasti prie to, kad pavojus praėjo ir nebus dūrio į nugarą. Nerekomenduojama prie jo artintis staigiai, iš nugaros, geriau iš pradžių kalbėti ramiu balsu, o paskui prieiti ir paliesti. (...) Jei reikia ką nors atsakyti, pagalvokite, kokio vaidmens imatės savo balsu – mokytojos, prižiūrėtojos ar mylinčios žmonos“, – rašoma atmintinėje.
Dokumentas internetiniu formatu platinamas per labdaros organizaciją Tatarstane ir Čeliabinsko srityje. Spausdintas variantas dalijamas kariams kovos zonoje, taip pat platinamas per respublikinę psichiatrijos ligoninę Tatarstane.
Atmintinės kūrėjai taip pat rekomenduoja įsitikinti, kad vyro girtumas trunka ne ilgiau kaip septynias dienas, įspėja, kad alkoholizmas ir narkomanija gali išprovokuoti agresyvius veiksmus prieš žmoną ir vaikus, taip pat pataria saugotis, jei namuose randama nežinomų medžiagų, narkotikų ir švirkštų.