Milijardierius ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) apžiūrėjo Kfar Azos kibucą – kaimišką gyvenvietę, kurią „Hamas“ kovotojai užpuolė spalio 7 dieną.
Per netikėtą ataką Izraelyje kovotojai nužudė apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, taip pat paimta apie 240 įkaitų, nurodo žydų valstybė.
Atsakydamas į šią daugiausiai aukų pareikalavusią ataką per šalies istoriją, Izraelis pradėjo puolimą Gazos Ruože, kad sunaikintų „Hamas“. „Hamas“ vyriausybės Gazoje duomenimis, šioje palestiniečių teritorijoje žuvo beveik 15 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
E. Muskas, dėvintis apsauginę liemenę ir lydimas apsaugos darbuotojų, lyjant lietui telefonu fotografavo ir filmavo nuniokojimą, matyti B. Netanjahu biuro išplatintame vaizdo įraše.
„Tesla“ vadovas ir Izraelio ministras pirmininkas aplankė kai kurių aukų namus, įskaitant vietą, kur gyveno Abigail Edan, dvigubą Izraelio ir JAV pilietybę turinčios ketverių metų mergaitės, šeima. Jos tėvai nužudyti, o „Hamas“ ją laikė įkaite. Mergaitė buvo paleista sekmadienį per vėliausią mainų raundą per paliaubas Gazos Ruože.
„Buvo šiurpu pamatyti žudynių vietą“, – vėliau per pokalbį su B. Netanyahu sakė E. Muskas. Jis pasakojo, kad jam sukėlė nerimą civilių gyventojų, įskaitant vaikus, žudynių vaizdo įrašai ir nuotraukos, kurias premjeras jam parodė.
Jiedu kalbėjosi apie konfliktą, jo sukeltus protestus, „Hamas“, Vidurinius Rytus ir kitus dalykus, tačiau apie antisemitizmo internete temos nepalietė. B. Netanyahu sakė, kad tikisi, jog E. Muskas dalyvaus kuriant geresnę ateitį, o milijardierius atsakė: „Mielai padėčiau.“
E. Muskas taip pat turi susitikti su Izraelio prezidentu Isaacu Herzogu (Isaaku Hercogu) ir Benny Gantzu (Beniu Gancu), buvusiu gynybos ministru, kuris dabar priklauso Izraelio karo meto ministrų kabinetui.
Vyriausybės atstovas spaudai Eilonas Levy (Eilonas Levis) atsisakė patikslinti, ar E. Muskas buvo pakviestas, ar atvyko savo iniciatyva. „X“ neatsakė į prašymą pakomentuoti.
Izraelio susisiekimo ministras Shlomo Karhi (Šlomas Karhis) anksčiau pirmadienį „X“ pranešė apie susitarimą, kurį jo ministerija sudarė su E. Musko palydovinio interneto bendrove „Starlink“.
„Dėl šio svarbaus susitarimo „Starlink“ palydoviniai įrenginiai Izraelyje, taip pat ir Gazos Ruože, gali būti naudojami tik gavus Izraelio susisiekimo ministerijos leidimą“, – rašė ministras, bet nepateikė išsamesnės informacijos.
E. Muskas pastaruoju metu sulaukė daug priekaištų dėl to, kad, pasak kritikų, nuo tada, kai jis įsigijo „X“, jame smarkiai padaugėjo neapykantos kalbos.
Baltieji rūmai taip pat apkaltino technologijų magnatą skatinant antisemitizmą, kai šis parėmė sąmokslo teoriją, teigiančią, kad žydai bando susilpninti baltųjų daugumą.
I. Herzogo biuras nurodė, kad susitikime su E. Musku taip pat dalyvaus palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ laikomų įkaitų artimieji.
„Susitikimo metu prezidentas pabrėš, kad reikia imtis veiksmų kovojant su didėjančiu antisemitizmu internete“, – nurodė prezidento kanceliarija.
Rugsėjį Izraelio ministras pirmininkas paragino E. Muską kovoti su antisemitizmu „X“. Jis kvietė rasti būdą nutraukti ne tik antisemitizmą, bet ir visas kolektyvinės neapykantos formas.
Turtingiausias pasaulio žmogus E. Muskas tąkart nurodė, kad negali sustabdyti visų neapykantos kalbų socialiniame tinkle prieš jas paskelbiant, tačiau teigė, kad asmeniškai joms nepritaria.
Anksčiau šį mėnesį E. Musko bendrovė „X Corporation“ padavė į teismą pelno nesiekiančią organizaciją „Media Matters“ už tai, kad ji socialinį tinklą „X“ pavaizdavo kaip antisemitinio turinio pilną platformą.
Jis taip pat pagrasino pateikti ieškinį pilietinių teisių grupei „Anti-Defamation League“ („Kovos su šmeižtu lygai“) dėl jos teiginių, kad nuo to laiko, kai E. Muskas perėmė platformos „X“ valdymą, joje smarkiai padaugėjo probleminių ir rasistinių pasisakymų.