Tuo tarpu verslininko kompanija ketvirtadienį pranešė, kad jos atstovai viename iš miestų sudarė susitarimą su milicininkais ir prorusiškais teroristais, pagal kurį sukilėliai turėtų pasitraukti iš užimtų vyriausybinių pastatų.
Kol kas neaišku, kiek reikšmingi šie įvykiai. Milicininkų paskelbtose nuotraukose nematyti, ar patruliuojantys darbininkai turi ginklus, taip pat neaišku, ar jie priešintųsi ginkluotiems teroristams, kurie paskelbė dviejų rytinių Ukrainos regionų nepriklausomybę nuo Kijevo.
Tačiau milicija nurodė, kad Mariupolyje ir Makijivkoje vykdomas patruliavimas padėjo užkirsti kelią nusikaltimams, įskaitant apiplėšimą.
495 tūkst. gyventojų turinčiame Mariupolyje, esančiame Donecko srityje, praėjusią savaitę prasiveržė smurtas – čia per Nacionalinės gvardijos ir teroristų susirėmimus žuvo mažiausiai septyni žmonės.
Trečiadienį verslo magnatas paskelbė pareiškimą, kuriame paragino Donecką likti Ukrainos dalimi, teigdamas, kad nepriklausomybė ar prisijungimas prie Rusijos regionui turėtų katastrofiškų ekonominių padarinių.
Prie patruliuojančių milicininkų prisijungę darbininkai yra iš plieno gamyklų, kurių savininkė yra „Metinvest“ – ši įmonė priklauso turtingiausiu žmogumi Ukrainoje laikomo R.Achmetovo verslo imperijai.
Trečiadienį oligarchas paskelbė pareiškimą, kuriame paragino Donecką likti Ukrainos dalimi, teigdamas, kad nepriklausomybė ar prisijungimas prie Rusijos regionui turėtų katastrofiškų ekonominių padarinių.
Šis įspėjimas, regis, neatšaldė Donecko teroristų, kurie regioną paskelbė „Donecko liaudies respublika“, įkarščio – jie ketvirtadienį pranešė įsteigę savo aukščiausią įstatymų leidžiamąją instituciją.
Vis dėlto „Donecko liaudies respublikos“ lyderis Mariupolyje kartu su plieno gamyklos vadovais ir vietos milicija sudarė susitarimą dėl saugumo situacijos mieste pagerinimo ir separatistų užimtų vyriausybinių pastatų atlaisvinimo, teigiama „Metinvest“ pareiškime.
Tai rodo, kad R.Achmetovas per savo įmones galėtų atlikti svarbų vaidmenį ieškant krizės sprendimo.