„Brexit“ pasekmės būtų tikrai milžiniškos, – kairysis Bohuslavas Sobotka sakė Čekijos naujienų agentūrai CTK. – Galima tikėtis, kad per ateinančius kelerius metus pas mus prasidės debatai apie ES palikimą, jeigu D.Britanija išstos iš ES.“
Tomas Prouza, Čekijos valstybės sekretorius ES reikalams ir vienas pagrindinių ministro pirmininko sąjungininkų, sakė, kad jeigu įvyktų „Brexit“, tuomet kitoms valstybėms politiškai būtų žymiai labiau priimtina taip pat kelti savo pasiūlymus dėl pasitraukimo.
„Kol kas Čekijoje tą siūlo kraštutinės partijos, turinčios minimalų visuomenės palaikymą. Tačiau jeigu „Brexit“ įvyktų, taptų žymiai patraukliau „Čexit“ siūlyti tokioms partijoms kaip Pilietinės demokratijos ar komunistų“, – sakė jis.
Anot T.Prouzos, jeigu tokia idėja pritrauktų gausesnį palaikymą, kiltų grėsmė šaliai grįžti į Rusijos įtakos sferą, kas kenktų šalies nacionaliniams interesams. „Tačiau daug žmonių stengsis tai padaryti“, – perspėjo jis.
Apie tai, kad D.Britanijos išstojimas iš ES gali turėti domino efektą visame bloke, anksčiau perspėjo ir britų užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas.