„Galiu patvirtinti, kad laivas NEnuskendo“, – sakoma „Frontline“ vadovo Roberto Hvide'o Macleodo Roberto žinutėje naujienų agentūrai AFP.
Jis pridūrė, kad 23 laive buvę žmonės yra „visi saugūs“.
Irano oficiali naujienų agentūra IRNA anksčiau pranešė, kad „Front Altair“ nuskendo.
Su Maršalo Salų vėliava plaukiojantis 111 tūkst. tonų talpos naftos tanklaivis „Front Altair“ buvo „užpultas“ Omano įlankoje ketvirtadienio rytą, informavo Norvegijos laivybos administracija. Remiantis pranešimu, laive įvyko trys sprogimai, tanklaivio įgulą paėmė pro šalį plaukęs laivas, žmonės nenukentėjo.
Bendrovė „Frontline“ daugiau informacijos apie šį įvykį nepateikė.
Pasak Norvegijos laivybos administracijos, toje pačioje teritorijoje nukentėjo dar vienas laivas, „Kokuka Courageous“.
Tuo metu regione įsikūręs JAV 5-asis laivynas pranešė sulaukęs dviejų „pagalbos signalų“ iš Omano įlankoje „atakuotų“ tanklaivių.
Norvegija paragino regione esančių savo laivų įgulas būti itin budrias.
„Nors šių atakų aplinkybės nėra visiškai aiškios, Norvegijos laivybos administracija po šiandienos įvykių rekomenduoja iki atskiro pranešimo neplaukti į Irano vandenis“, – pažymima pranešime.
Prieš mėnesį per virtinę paslaptingų sabotažo incidentų prie JAE krantų nukentėjo keturi prekybos laivai, tarp jų norvegų tanklaivis.
Saudo Arabija pareiškė, kad už tai atsakingas Iranas.
ES ragina elgtis atsargiai
Europos Sąjunga ketvirtadienį paragino pademonstruoti „maksimalią savitvardą“, kad būtų išvengta įtampos didinimo po pranešimų apie Omano įlankoje užpultus du tanklaivius ir juos turėjusius palikti įgulų narius.
ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini atstovė Maja Kocijančič pareiškė, kad „regionui nereikia daugiau (padėtį) destabilizuojančių ir įtampą keliančių veiksnių, todėl ji (F.Mogherini) ir mes toliau raginame pademonstruoti maksimalią savitvardą ir vengti bet kokių provokacijų“.
Maskva kalba apie įtampą
Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas ketvirtadienį pareiškė, kad pranešimai apie Omano įlankoje užpultus du tanklaivius liudija, kad Persijos įlankoje dėl įtampos tarp Irano ir JAV susiklostė pernelyg aštri padėtis ir kad ją būtina deeskaluoti.
„Padėtis yra tokia sprogi, kad bet kokio apsirikimo ar nesusipratimo dėl tam tikrų įvykių tikimybė... klostosi gana grėsmingai. Sakyti, kad tai buvo kažkoks įprastas epizodas, būtų neteisinga: tai yra bendros itin aštrios padėties atspindys“, – žurnalistams sakė S.Riabkovas.
Anot jo, „reikalingos priemonės, visų pirma susijusios su situacija dėl Irano; reikia ramiai nešališkai išnagrinėti įvykius, nedaryti skubotų išvadų, galinčių šliūkštelėti alyvos į ugnį“.
„Neturiu jokios informacijos. Jeigu JAV jūrų pajėgų 5-ojo laivyno vadovybė tokios informacijos neturi, tuomet Rusijos užsienio reikalų viceministras jos juo labiau neturi. Dabar esame susirūpinę, ar per incidentą nenukentėjo Rusijos piliečių, galėjusių būti tarp įgulų narių – tai nagrinėja ambasados atitinkamose sostinėse“, – pažymėjo S.Riabkovas.