„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po Jemeno sukilėlių smūgių laivybos įmonės sustabdė eismą Raudonąja jūra

Dvi iš didžiausių pasaulio laivybos įmonių „Maersk“ ir „Hapag-Lloyd“ penktadienį pranešė, kad po Jemeno sukilėlių išpuolių šioje teritorijoje sustabdo plaukimą per pasaulinei prekybai gyvybiškai svarbų Raudonosios jūros sąsiaurį.
- / AFP
- / AFP

Irano remiami husiai, kurie kontroliuoja didžiąją Jemeno dalį, bet nėra pripažinti tarptautiniu mastu, sako, kad taikosi į laivybą, norėdami daryti spaudimą Izraeliui per du mėnesius trunkantį karą su palestiniečių „Hamas“ kovotojais Gazos Ruože.

Įtampa jūroje dar labiau padidino nuogąstavimus, kad konfliktas Gazoje gali išplisti.

Vokietijos transporto bendrovė „Hapag-Lloyd“ pranešė iki gruodžio 18 dienos stabdanti konteinerių laivų eismą Raudonojoje jūroje po to, kai husiai užpuolė vieną iš jos laivų.

„Hapag-Lloyd“ iki pirmadienio nutraukia visą konteinerinių laivų eismą per Raudonąją jūrą“, – sakoma naujienų agentūrai AFP atsiųstame bendrovės pranešime.

Danijos įmonė „Maersk“ paskelbė panašų pranešimą šiek tiek anksčiau.

„Nurodėme visiems „Maersk“ laivams, esantiems šiame rajone ir ketinantiems plaukti per Bab al Mandebo sąsiaurį, sustabdyti kelionę iki tolesnio pranešimo“, – teigiama pranešime.

„Maersk“ teigė, kad tai įvyko po „vos neįvykusio incidento su „Maersk Gibraltar“ vakar“, taip pat po penktadienio išpuolio, kai sukilėliai Raudonojoje jūroje smogė „Hapag-Lloyd“ krovininiam laivui.

Vienas Jungtinių Valstijų gynybos pareigūnas nurodė, kad tai su Liberijos vėliava plaukiojantis 368 metrų ilgio konteinerių laivas „Al Jasrah“, pastatytas 2016 metais.

„Žinome, kad kažkas, paleistas iš husių kontroliuojamo Jemeno regiono, pataikė į šį laivą, kuris buvo apgadintas, ir buvo pranešta apie gaisrą“, – AFP sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, kad galėtų aptarti žvalgybos klausimus.

JAV centrinė vadovybė Vidurio Rytuose (CENTCOM) socialiniame tinkle „X“ patvirtino, kad bepilotis orlaivis pataikė į „Al Jasrah“ ir sukėlė gaisrą, kuris buvo sėkmingai užgesintas.

Gruodžio 9 dieną socialiniuose tinkluose paskelbtame pareiškime husiai teigė, kad neleis plaukti į Izraelį plaukiojantiems laivams, nepriklausomai nuo to, kam jie priklauso, jei į apgultą, „Hamas“ valdomą Gazos Ruožą nebus įleistas maistas ir vaistai.

Antradienį jie prisiėmė atsakomybę už raketų smūgį su Norvegijos vėliava plaukiojančiam tanklaiviui.

Praėjusį mėnesį jie užgrobė su Izraeliu siejamą krovininį laivą „Galaxy Leader“ ir 25 tarptautinės įgulos narius.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) penktadienį pareiškė, kad husių išpuoliai kelia pavojų ne tik Izraelio saugumui, bet ir tarptautiniams laivybos maršrutams.

Tel Avive kalbėjęs JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) išreiškė panašų susirūpinimą ir sakė, kad Vašingtonas bendradarbiauja su tarptautine bendruomene, kad įveiktų šią grėsmę.

Husiai yra pasiskelbę esantys su Iranu susijusių grupuočių „pasipriešinimo ašies“ dalimi.

Teritorijoje patruliuoja Vakarų kariniai laivai, kurie yra kelis kartus numušę husių raketas ir dronus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs