Pietų Korėjos parlamentas dėl ilgai netrukusio bandymo įvesti karo padėtį suspendavo Yoon Suk-yeolo pareigas šeštadienį. Šis įvykis įtraukė vieną didžiausių Azijos ekonomikų į itin gilią politinę suirutę.
Konstitucinis Teismas dabar turi apie šešis mėnesius nuspręsti, ar apkalta bus atšaukta, ar įsigalios.
„Pietų Korėja yra artima Kinijos kaimynė bei draugiška, bendradarbiaujanti partnerė. Kuruoti sveikus ir stabilius Kinijos bei Pietų Korėjos santykius yra bendras abiejų pusių interesas“, – skelbė kinų užsienio reikalų ministerija per reguliarią spaudos konferenciją.
„Kinijos politika Pietų Korėjos atžvilgiu lieka nuosekli ir išlaiko stabilumą“, – sakė ministerijos atstovas Lin Jianas (Lin Dzianas). Jis pridūrė, kad „palaikyti taiką ir stabilumą Korėjos pusiasalyje yra visų pusių interesas, reikalaujantis visų pusių pastangų“.
Paklaustas tiesiogiai apie apkaltą, atstovas atsisakė komentuoti, sakydamas, kad tai yra Pietų Korėjos vidaus reikalas.
Abi šalys yra svarbios prekybos partnerės, tačiau jau seniai nesutaria politiniais klausimais.
Kinijos valdančioji Komunistų partija yra pagrindinė Šiaurės Korėjos, su kuria Seulas techniškai vis dar kariauja, ekonominė ir politinė rėmėja.
Tuo metu Pietų Korėja yra viena svarbiausių JAV sąjungininkių ir joje dislokuota daug amerikiečių karių, o Vašingtono ir Pekino santykiai pastaruoju metu pašlijo.
Praėjusią savaitę Yoon Suk-yeolas pareiškė, kad pagrindinė opozicinė partija neleido jam sugriežtinti kovos su šnipinėjimu įstatymų, kuriais, pasak jo, būtų galima nubausti Kinijos piliečius, įtariamus šnipinėjimu.
Pekinas pareiškė, kad yra labai nustebęs bei nepatenkintas ir kad šie komentarai pakenkė dvišalių santykių raidai.