„Mūsų nuomone, nepriimtina, kad būtų kišimosi iš išorės į kokios nors suverenios valstybės vidaus reikalus ar kokių nors destruktyvių veiksmų, galinčių paskatinti padėties destabilizavimą šioje saloje“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pareiškime.
Ji nepaaiškino, kas, Rusijos manymu, gali kištis į Kubos reikalus, bet šis perspėjimas, regis, nukreiptas į Jungtines Valstijas, kurios paragino Havaną nesitaikyti į protestuotojus ir kur tūkstančiai kubiečių išėjo į gatves reikšdami palaikymą demonstrantams Kuboje.
„Atidžiai sekame įvykius ir situaciją Kuboje ir aplink ją“, – pareiškė M. Zacharova.
„Esame įsitikinę, kad Kubos pareigūnai imasi visų reikalingų priemonių viešajai tvarkai atkurti, remdamiesi šalies piliečių interesais ir laikydamiesi Konstitucijos“, – pridūrė ji.
Kuba buvo svarbi Sovietų Sąjungos sąjungininkė Šaltojo karo laikais, o po SSRS žlugimo 1991-aisiais Maskva ir toliau palaiko gerus diplomatinius santykius su Havana.
Tūkstančiai kubiečių sekmadienį išėjo į kelių miestų gatves protestuoti prieš komunistinę vyriausybę, dėl pandemijos įvestus suvaržymus, vangų skiepijimą ir sunkią ekonominę padėtį.
Sostinėje Havanoje policija kelių šimtų žmonių minią vaikė ašarinėmis dujomis ir sulaikė mažiausiai 10 žmonių, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai. Policininkai taip pat mušė žmones plastikiniais vamzdžiais.
Prezidentas Miguelis Diazas-Canelis per nacionalinę televiziją savo šalininkus paragino duoti atkirtį demonstrantams.
Jungtinės Valstijos skubiai sureagavo į šiuos įvykius.
„JAV palaiko žodžio ir susirinkimų laisvę Kuboje ir griežtai smerktų bet kokį smurtą arba puldinėjimą prieš taikius protestuotojus, besinaudojančius savo visuotinėmis teisėmis“, – per „Twitter“ parašė nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas