„Mes esame nepriklausoma valstybė, ir savo saugumo politikos sprendimus priimame nepriklausomai... Mes nepriimame grasinimų, aš iškviečiau Rusijos ambasadorių, kad pateikčiau jam klausimų ir gaučiau paaiškinimą“, – sakė M.Wallstrom žurnalistams.
Taip ministrė reagavo į Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos pastabą, kad Maskva žengs „atsakomųjų žingsnių“, jeigu Švedija stos į NATO.
Švedijos visuomenė lig šiol nepritardavo savo šalies narystei NATO
Anot M.Zacharovos, Rusijos URM atkreipė dėmesį į diskusijų apie stojimą į NATO Švedijoje suaktyvėjimą.
„Akivaizdu, kad Švedijos stojimas į Šiaurės Atlanto aljansą turėtų karinių politinių ir išorės politinių pasekmių, kurios pareikalautų būtinų žingsnių iš Rusijos pusės“, – sakė M.Zacharova ketvirtadienį per spaudos konferenciją Maskvoje.
„Nacionalinio saugumo ir gynybos strategijos pasirinkimas yra kiekvienos valstybės suverenus vidaus reikalas, – pažymėjo ji. – Tačiau, mes kaip ir anksčiau, laikome Švedijos nedalyvavimo kariniuose blokuose politiką svarbiu veiksniu stabilumui užtikrinti Europos šiaurėje“.
Švedija seniai žinoma savo karinio neprisijungimo politika – ji nepriklauso jokiems kariniams aljansams ir pati nusprendžia, kada ir kur dalyvauti karinėse operacijose.
Tačiau ši šalis dalyvauja NATO Partnerystės taikos labui programoje ir, pavyzdžiui, siuntė savo karius į Afganistaną.
Švedijos visuomenė lig šiol nepritardavo savo šalies narystei NATO, nors naujausios apklausos rodo, kad daugėja tokios narystės šalininkų, nes nerimaujama dėl Rusijos karinio aktyvumo pastaruoju metu.