„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po žemės drebėjimo Graikija ir Turkija tikisi gerinti santykius

Graikijos užsienio reikalų ministras sekmadienį atvyko į Turkiją, kad parodytų paramą po to, kai šią šalį prieš septynias dienas sukrėtė pražūtingas žemės drebėjimas, pranešė ministerija, nepaisant ilgalaikės dviejų NATO šalių priešpriešos.
Nikas Dendijas ir Mevlutas Cavusoglu
Nikas Dendijas ir Mevlutas Cavusoglu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Užsienio reikalų ministrą Niką Dendiją pasitiko Turkijos kolega Mevlutas Cavusoglu, kaip rodo valstybinės televizijos ERT filmuota medžiaga, prieš jiems susėdant į sraigtasparnius ir išskrendant į nuo žemės drebėjimo nukentėjusius regionus.

Tai pirmasis Europos ministro vizitas Turkijoje po žemės drebėjimo.

„Norėčiau perduoti Turkijos vadovybei ir Turkijos žmonėms nuoširdžiausią Micotakio vyriausybės ir visos Graikijos tautos užuojautą dėl nuostolių, patirtų po dviejų pražūtingų žemės drebėjimų“, – per spaudos konferenciją su M.Cavusoglu Antakijoje sakė N.Dendijas, turėdamas omenyje Graikijos ministrą pirmininką Kiriaką Micotakį.

„Tai rodo Graikijos žmonių solidarumą su Turkija ir Turkijos gyventojais. Graikija buvo viena iš pirmųjų šalių, paskambinusi ir pasiūliusi pagalbą Turkijai po žemės drebėjimo“, – pridūrė M.Cavusoglu.

Dialogas

Regioninę priešpriešą paaštrino teritoriniai ir energetiniai ginčai bei Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano neseniai išsakyti skambūs grasinimai įsiveržti į šalį.

Tačiau abi kaimynės, esančios ant seisminių lūžių linijų, taip pat turi tradiciją padėti viena kitai stichinių nelaimių atveju.

M.Cavusoglu priminė savitarpio pagalbą, kai 1999 metais Turkiją ir Graikiją sukrėtė žemės drebėjimas, ir tuomet teigė, kad „mums nereikia laukti kito žemės drebėjimo, kad galėtume plėtoti savo santykius“.

„Tuomet tai sakiau kaip paprastas pilietis, o šiandien manau tą patį kaip Turkijos užsienio reikalų ministras, – sakė jis. – Tikiuosi, kad dėsime pastangas, kad nuoširdžiu dialogu išspręstume savo nesutarimus.“

N.Dendijas taip pat teigė, kad „mums nereikia laukti stichinių nelaimių, kad pagerintume savo santykius“, ir pridūrė, kad Graikija ir toliau stengsis padėti Turkijai.

Graikijos vyriausybė iki šiol nusiuntė 80 tonų medicininės ir pirmosios pagalbos įrangos bei gelbėtojų, kurie kartu su kitais Europos gelbėtojais išgelbėjo 205 žmones, teigė N.Dendijas.

„Graikija padarys viską, ką gali, kad šiuo sunkiu metu paremtų Turkiją dvišaliu pagrindu arba ES ribose“, – sakė jis.

Atėnų naujienų agentūra pranešė, kad Graikijos gelbėjimo misija sekmadienį išvyks iš Turkijos ir grįš į Graikiją, paieškos ir gelbėjimo operacijoms pereinant į penktąjį ir paskutinį etapą, kai pradedama kasti, o gelbėtojai palaipsniui išvyksta.

Vasario 7 dieną į Turkiją atvykusiai Graikijos misijai pavyko rasti penkis gyvus žmones griuvėsiuose ir ištraukti dar penkių žmonių kūnus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“