JMA apie 9 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku paskelbus cunamio pavojų regionui į pietus nuo Tokijo, pusmetrio aukščio bangos pasiekė Hačidžodžimą.
Jungtinių Valstijų geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, šis nedidelis cunamis užfiksuotas praėjus maždaug 45 minutėms po žemės drebėjimo, kurio gylis siekė 11,7 km.
JMA pridūrė, kad Mijakedžimos saloje buvo išmatuota dar mažesnė 10 cm cunamio banga.
Šioje nedidelėje Ramiojo vandenyno saloje, esančioje į pietus nuo Tokijo, gyvena apie 25 tūkst. žmonių.
Kai kurie salos gyventojai Japonijos nacionaliniam transliuotojui NHK sakė, kad žemės drebėjimo nepajuto. Institucijos kol kas negavo pranešimų apie žalą.
Japonija išsidėsčiusi ant keturių pagrindinių tektoninių plokščių ir kasmet patiria apie 1,5 tūkst. žemės drebėjimų, kurių dauguma būna silpni.
Japonijoje dėl pažangių statybos metodų žemės drebėjimų padariniai paprastai suvaldomi net ir įvykus stipresniems požeminiams smūgiams.
Tačiau, vyriausybės duomenimis, tikimybė, kad per artimiausius 30 metų Japoniją supurtys 8–9 balų stiprumo žemės drebėjimas, yra apie 70 procentų.
Daugiau nei prieš dešimtmetį prie šiaurės rytinių Japonijos krantų įvyko stiprus 9 balų stiprumo povandeninis žemės drebėjimas, sukėlęs cunamio bangas. Per nelaimę žuvo arba dingo be žinios apie 18,5 tūkst. žmonių.
Trys iš šešių Fukušimos AE reaktorių veikė, kai 2011 metų kovo 11 dieną cunamis išvedė iš rikiuotės aušinimo sistemas ir sukėlė avariją, kuri tapo didžiausia branduoline katastrofa po Černobylio avarijos.