Tai dar viena operacija likviduojant Prancūzijos sostinėje nuolat atsirandančias migrantų stovyklas.
Pasak pareigūnų, 194 žmonės buvo perkelti į vieną sporto salę, kol bus nagrinėjami jų prašymai suteikti prieglobstį, o dar 160 „nelegalių gyventojų“ buvo išvaryti iš Paryžiaus VIII universiteto Senoje-Sen Deni šiauriniame sostinės pakraštyje.
Maždaug 70 studentų ir aktyvistų, kurie apie operaciją buvo įspėti iš anksto, miegojo universitete ir bandydami sustabdyti policiją suformavo gyvąją grandinę. Norėdami patekti į vidų policininkai panaudojo ašarines dujas.
Migrantai, daugiausia iš Vakarų Afrikos, Sudano bei Eritrėjos, miegojo Paryžiaus gatvėse, bet sausio mėnesį pabėgėlius remiantys aktyvistai pakvietė juos užimti universitetą.
Issa (Isa), kuris prieš mėnesį atvyko iš Libijos, naujienų agentūrai AFP sakė nežinantis, kur tiksliai vyksta, bet išreiškė viltį, kad jam bus leista „kurti gyvenimą“ Prancūzijoje.
Jis ir kiti migrantai lankydavo prancūzų kalbos pamokas, paeiliui gamindavo valgį ir valydavo patalpas, dalyvaudavo savaitiniuose bendruose susirinkimuose, kur būdavo verčiama į penkias kalbas.
Pavasarį prie jų prisidėjo dešimtys studentų, protestuojančių prieš vyriausybės planą griežtinti priėmimo sąlygas. Tai buvo dalis mėnesius trukusių universitetų blokadų visoje Prancūzijoje.
Paryžiaus VIII universiteto vadovė Annick Allaigre sakė paprašiusi saugumo pajėgų įsikišti, kad būtų galima atitaisyti universiteto miesteliui padarytą maždaug 800 tūkst. eurų žalą ir, taip pat, reaguojant į „smurto“ atvejus bei vagystes.
Paryžiuje per pastaruosius trejus metus buvo likviduota daugiau kaip trys dešimtys tankiai sustatytų palapinių stovyklų, atsiradusių po viadukais ar prie miesto kanalų.
Kai kurie migrantai į Paryžių atvyko iš šalies šiaurėje esančio Kalė uostamiesčio, kur žmonės daug metų plūsdavo tikėdamiesi nelegaliai patekti į sunkvežimius, važiuojančius į Didžiąją Britaniją. Tačiau Kalė, kur 2016 metais buvo likviduota „Džiunglėmis“ vadinta migrantų stovykla, pareigūnai žadėjo neleisti atsirasti jokioms naujoms stovykloms.
Daugelis migrantų tikisi pabėgėlio statuso, bet pagal griežtesnius prezidento Emmanuelio Macrono imigracijos įstatymus jiems gali grėsti išvarymas. Naujuose įstatymuose numatytos spartesnės vadinamųjų ekonominių migrantų deportavimo procedūros.