Visgi, Andriaus Kubiliaus pavardė neminima tarp penkių galimų taikinių.
Kaip viskas vyko iki šiol
Nuo 2004 m. kiekvienoje naujoje Komisijoje Parlamentas atmetė bent vieną kandidatą. Iš viso į Parlamentą kaip kandidatai į Komisijos narius atėjo septyni politikai, o išėjo kaip eiliniai piliečiai.
2004 m. Italijos kandidatas Rocco Buttiglione buvo išbrauktas dėl homofobiškų ir mizoginiškų komentarų, o Latvijos kandidatė Ingrida Udre buvo pašalinta, kai Parlamentas nusprendė, kad ji nepakankamai sėkmingai pasiaiškino dėl įtarimų praeityje padarius finansinių pažeidimų.
2009 m. Bulgarijos kandidatė Rumana Jeleva turėjo pasitraukti, nes įstatymų leidėjai atmetė ją dėl ryšių su lobistine įmone ir, jų teigimu, dėl to, kad ji neišmano savo portfelio.
2014 m. Slovėnijos kandidatė Alenka Bratušek buvo „nukirsdinta“ po katastrofiško pasirodymo prieš jos likimą sprendžiantį komitetą.
Didžiausia „valymo“ banga įvyko 2019 m. – EP nariai nepatvirtino trijų Komisijos narių. Rumunijos kandidatei Rovanai Plumb nepasisekė dėl jos socialistų partijai skirtos aukos; Vengrijos kandidatas László Trócsányi, kurio advokatų kontora dirbo šalies vyriausybei, buvo nepatvirtintas dėl galimo interesų konflikto; o Prancūzijos kandidatė, liberalų žvaigždė Sylvie Goulard, buvo atmesta dėl etinių abejonių, susijusių su jos darbu JAV analitiniame centre.
Šį kartą Parlamento frakcijų vadovai sako, kad jie nori, jog viskas būtų padaryta greitai, kad naujoji Komisija galėtų pradėti darbą. Tai reiškia, kad jie gali susilaikyti, jog viena nepavykusi kandidatūra nesukeltų kibirkšties, kai konkuruojančios partijos nusitaikys į viena kitos kandidatus, bet visko gali būti.
Jei Parlamentas vis dėlto nuspręstų apipešioti U.von der Leyen komandą, leidinys „Politico“ pateikia labiausiai tikėtinų kandidatų sąrašą.
Balta varna
Olivéris Várhelyi – už sveikatą ir gyvūnų gerovę atsakingas Komisijos narys
VENGRIJA
Ne paslaptis, kad Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano pasirinkto kandidato laukia sunki klausymų sesija. Pirmąją U.von der Leyen kadenciją būdamas kaimynystės ir plėtros komisaras, O.Várhelyi sulaukė Briuselio pareigūnų kritikos dėl to, kad priėmė šalis kandidates, kurios sukėlė susirūpinimą dėl teisinės valstybės ir demokratijos. EP nariai taip pat gali prisiminti 2023 m. atvejį, kai jis juos pavadino „idiotais“.
Nors kalbama, kad Budapeštas jau turi parengęs planą B – Europos Parlamento narę Enikő Győri, kai kurie Parlamento nariai nerimauja, kad balsavimas dėl O.Várhelyi atmetimo leistų V.Orbanui paimti Briuselį įkaitu ir nepasiūlyti pakaitinio kandidato. Vis dėlto įstatymų leidžiamoji valdžia sutaria, kad jis yra labiausiai tikėtinas kandidatas, kuris gali būti nepatvirtintas.
Nevykusi ambasadorė
Marta Kos – už plėtrą atsakinga Komisijos narė
SLOVĖNIJA
M.Kos buvo paskutinę minutę vyriausybės pasirinkta po to, kai U.von der Leyen paspaudė šalį paskirti moterį. Nors jos biografija yra ryški, greičiausiai kils klausimų dėl jos kompetencijos. Pasak Slovėnijos žiniasklaidos, ji atsistatydino iš Slovėnijos ambasadorės Vokietijoje ir Šveicarijoje pareigų 2020 m. po kaltinimų netinkamu valdymu ir keturias savaites trukusio Užsienio reikalų ministerijos atlikto tyrimo.
Jos ryšiai su viena didžiausių pasaulyje lobistinių įmonių taip pat neliks nepastebėti. M.Kos dirbo pasaulinėje komunikacijos konsultacijų bendrovėje „Kreab“ vyresniąja patarėja, siūlydama „savo gilias žinias apie lyderystę, komunikaciją, lyčių klausimus, politinius reikalus ir užsienio santykius, ypač vokiškai kalbančiose šalyse ir Pietryčių Europoje“, rašoma bendrovės interneto svetainėje. M.Kos sakė „Politico“, kad ji nelaiko savęs lobiste ir nėra įtraukta į ES skaidrumo registrą.
Jai taip pat reikės įveikti Slovėnijos ELP delegacijos kaltinimus dėl jos tariamų ryšių su policija buvusioje Jugoslavijoje, apie kuriuos pranešė „Euronews“ ir kuriuos ji ne kartą neigė.
Belgijos veidas
Hadja Lahbib – Komisijos narė, atsakinga už humanitarinę pagalbą, krizių valdymą ir lygybę
BELGIJA
Parlamentas nenorės atsisakyti vienos iš nedaugelio moterų U.von der Leyen komandoje, o H.Lahbib portfelis nėra vienas iš geidžiamiausių. Vis dėlto H.Lahbib, kuri, kaip Belgijos užsienio reikalų ministrė, praėjusį pavasarį pirmininkavo ES Tarybai, turėtų pasiruošti, kad jai užduos daug klausimų. Tikėtina, kad jai bus užduoti klausimai apie jos praeitį, ypač apie kelionę į Krymą, kurią finansavo Rusija, kai ji dirbo žurnaliste, ir apie jos vizų Irano pareigūnams tvarkymą, dėl kurio ji vos neprarado užsienio reikalų ministrės darbo.
Taikinys
Ekaterina Zaharieva – Komisijos narė, atsakinga už startuolius, mokslinius tyrimus ir inovacijas
BULGARIJA
Buvusiai Bulgarijos užsienio reikalų ministrei Jekaterinai Zaharievai galandami peiliai. 2018 m. E.Zaharjeva įsivėlė į skandalą, susijusį su Bulgarijos pilietybės pardavimu. Kaip tuo metu pranešė „Euractiv“, buvęs imigracijos pareigūnas apkaltino E.Zaharievą, kad ji, būdama teisingumo ministre, prisidėjo prie sukčiavimo. E.Zaharieva kaltinimus neigė, teisminių veiksmų nebuvo imtasi, tačiau jos politiniai oponentai noriai visiems primena apie jos sąsajas su šiuo skandalu.
Naujokas
Glennas Micallefas – už kartų sąžiningumą, jaunimą, kultūrą ir sportą atsakingas Komisijos narys
MALTA
Maltos komisaro pasirinkimas sukėlė abejonių paties G.Micallefo Darbo partijos nariams dėl jo nepatyrimo pareigose, kurias dažniausiai užima buvęs ministras pirmininkas ar kitas politinis veikėjas. 35 metų G.Micallefas buvo ministro pirmininko Roberto Abelos administracijos vadovas ir gerai pažįsta Briuselį, nes vadovavo Maltos departamentui, atsakingam už koordinavimą su ES. Bus sprendžiama, ar įstatymų leidėjai mano, kad šis gyvenimo aprašymas yra tinkamas šiam portfeliui.