Suprantama, kad ne Rusijos prezidentas orkestruoja krizes visame pasaulyje – Izraelyje, Kosove, Kaukaze ar Afrikoje – tačiau visos jos jam yra neabejotinai naudingos.
„Ne V.Putinas pradėjo visas šias krizes, tačiau dabar jis mielai įpila alyvos į ugnį ir išnaudoja jas savo naudai. Jis mėgaujasi chaosu. Kremliaus propagandistai jau skleidžia versiją, kad karas Artimuosiuose Rytuose – tai Rusijos pergalė, o Ukrainai pinigai baigsis“, – rašoma straipsnyje.
Pasak vieno Europos Sąjungos diplomato, kalbėjusio su „Politico“ žurnalistais, Izraelio užpuolimas yra geriausia gimtadienio dovana V.Putinui, nes jis grasina nukreipti dėmesį nuo situacijos Ukrainoje, nes Vašingtono rūpestis natūraliai nukrypo į Tel Avivą.
„Tikimės, kad tai neturės dramatiškos įtakos paramai Ukrainai, bet, žinoma, daug kas priklausys nuo konflikto Artimuosiuose Rytuose trukmės. Jei iš tiesų norime būti geopolitine Europos Sąjunga, turime sugebėti vienu metu spręsti kelias krizes“, – pažymėjo jis.
Tuo pačiu analitikai teigia, kad, nors Rusijos valdžia ir džiugiai pareiškė, jog dėl konflikto Izraelyje dabar neišvengiamai sumažės finansavimas Ukrainai, mažai tikėtina, kad Rusija tiesiogiai prisidėjo prie išpuolio.
„Rusija toli gražu nėra tokia svarbi kaip Iranas, kai kalbama apie „Hamas“ ginklus ir finansavimą“, – rašo „Politico“.
Pasak buvusio JAV žvalgybos pareigūno, Maskvos politinė parama „Hamas“ suteikė šiai grupuotei drąsos griebtis smurto, tačiau jis atkreipė dėmesį, kad bet koks kitas Rusijos vaidmuo greičiausiai bus kuklus.
Flirtas su „Hamas“ ir parama palestiniečiams, anot „Politico“, taip pat padeda V.Putinui, kuris siekia užimti svarbią vietą pasauliniame persitvarkyme prieš Vakarus su tokiomis šalimis kaip Kinija ir Iranas.
Pažymėtina, kad Rusija labai greitai pasičiupo konflikto Izraelyje naratyvą ir ėmė jį naudoti savo propagandiniams tinklams, kad sukurtų daugiau falsifikatų prieš Ukrainą, pavyzdžiui, teigdami, kad pas „Hamas“ kovotojus rasta ukrainietiškų ginklų.