„Politico“: Rusija sukūrė 4 mitus, žudančius Ukrainą

Pradėdamas plataus masto invaziją į Ukrainą, Kremlius rėmėsi keliais mitais – kad Ukraina yra silpna ir „netikra“ valstybė, kad Vakarai yra per daug susiskaldę, kad galėtų kaip nors reaguoti į invaziją, ir panašiai. Šie mitai buvo sugriauti per pirmuosius karo mėnesius, tačiau vis dar egzistuoja keletas mitų, kurie vis dar iškreipia šio karo viziją, rašo leidinys „Politico“.

Leidinyje pažymima, kad mitai – tai ne tik klaidingas situacijos suvokimas. Iš tikrųjų jie gali turėti pastebimą poveikį tiems, kurie priima svarbius sprendimus. Pavyzdžiui, JAV Kongreso respublikonams. Štai keturi pagrindiniai mitai, kurie vis dar trukdo Ukrainai ir jos sąjungininkėms nutraukti Rusijos agresiją:

1. Ukraina negali nugalėti. Nuo 2022 m. vasario mėn. Ukraina susigrąžino didelę dalį Rusijos užgrobtos teritorijos. „Politico“ pažymi, kad Ukrainos sėkmė mūšio lauke būtų buvusi dar didesnė, jei ji būtų iš karto gavusi ginkluotę, kurios prašė pradžioje – nuo priešraketinės gynybos sistemų ir tolimojo nuotolio raketų iki naikintuvų ir tankų.

2. Atėjo laikas nutraukti ugnį. Šį pasakojimą paneigia Rusijos veiksmai mūšio lauke, įskaitant sužeistų ukrainiečių karo belaisvių egzekuciją Avdijivkoje, nuolatinį Ukrainos civilių bombardavimą ir žudymą bei žiaurumus okupuotose teritorijose. Be to, Vladimiras Putinas jau sulaužė duotus pažadus, todėl paliaubos jam bus tik galimybė atgauti jėgas. Kiti diktatoriai bet kokias nuolaidas V.Putinui supras kaip signalą, kad galima pulti kaimynus ir užimti jų teritorijas.

3. Ukraina yra beviltiškai korumpuota šalis, kuriai vadovauja neonaciai. „Politico“ pažymi, kad Ukrainos prezidentas yra žydas, o prieš tai premjeru buvo žydas Volodymyras Groismanas. Tai paneigia tezę apie neonacius. Leidinyje taip pat pabrėžiama, kad korupcija Ukrainoje nėra unikali posovietinei erdvei, o kova su ja nuo karo pradžios tik sustiprėjo.

4. Ukraina yra netinkamas Vakarų prioritetas. „Politico“ pripažįsta, kad Kinija neabejotinai kelia rimtą iššūkį JAV ir jų sąjungininkams Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, ypač Taivanui. Tačiau būtent Rusija įsiveržė į kaimyninę valstybę – jau trečią kartą po 2008 m. įsiveržimo į Gruziją ir 2014 m. į Ukrainą. Kinija (dar) nėra įsiveržusi. V.Putino invazija jau sukėlė didžiausią saugumo krizę Europos žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Priešingai, Kinijos karinė grėsmė kol kas yra teorinė.

Keturi žingsniai, kad Ukraina laimėtų karą

Karinis ir politinis analitikas Ianas Bondas žurnale „Time“ įvardijo keturis žingsnius, kurių Europa turėtų nedelsiant imtis, kad Ukraina laimėtų karą. Pasak jo, JAV vilčių vis mažiau, todėl Ukrainos likimas priklauso nuo jos artimiausių kaimynių.

Pirma, nustokite sakyti, kad Europa rems Ukrainą „tiek, kiek reikės“, ir pradėkite sakyti, kad ji rems Ukrainą „viskuo, ko prireiks“. Europa negali sau leisti pralaimėti šio karo, ir tai turi atsispindėti jos pasakojime vidaus ir išorės auditorijai“, – pabrėžė Ianas Bondas.

Antra, jis paragino griežčiau taikyti antirusiškas sankcijas, kad Rusija negalėtų gauti Vakarų komponentų, technologijų ir mašinų karinei gamybai ir neleistų iš naftos eksporto gauti itin didelio pelno karui finansuoti.

Trečia, analitikas ragino „ištuštinti Europos arsenalus“ ir perduoti Ukrainai ginklus, kurie kaupia dulkes sandėliuose šalyse, kurioms šiuo metu negresia pavojus.

Ketvirta, Ianas Bondas paragino nedelsiant panaudoti 300 mlrd. JAV dolerių įšaldyto Rusijos turto ekonominei paramai Ukrainai.

Ribota hibridinė ataka prieš Baltijos šalis

Kartu ekspertai įspėja, kad europiečiai ne veltui tiki Rusijos agresijos prieš NATO valstybes nares galimybe. Pasak analitiko Serhijaus Sumleno, Kremlius planuoja ne didelio masto karą, o ribotą hibridinę agresiją prieš Baltijos šalis. Jei NATO nesugebės tinkamai reaguo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis