„Tikslas – pertvarkyti Bundesverą taip, kad jis būtų optimalus net ir nepaprastosios padėties, gynybos, karo atveju“, – pabrėžė jis.
Pažymima, kad naujosios Vokietijos ginkluotosios pajėgos bus suskirstytos į keturias rūšis – tradicinę kariuomenę, karinį laivyną ir aviaciją, taip pat naują kibernetinės ir informacinės erdvės padalinį. Taip pat bus įsteigtos operatyvinės ir pagalbinės vadavietės.
Naujasis kibernetinis padalinys bus atsakingas už kovą su hibridinėmis grėsmėmis ir taktines užduotis, pavyzdžiui, elektroninį karą. Be to, kariuomenėje nuo šiol bus vidaus saugumo pajėgos, o oro pajėgos prižiūrės savo orlaivių būklę – šią funkciją anksčiau atliko Gynybos ministerija.
Siekiama, kad Vokietijos kariuomenė taptų veiksmingesnė, būtų nutrauktas dešimtmečius trukęs mažų išlaidų laikotarpis ir pasirengta būsimam Rusijos iššūkiui.
„Kadangi Rusija suabejojo Europos taikos tvarka, Vokietijai ir jos sąjungininkėms susidarė ypatinga grėsminga situacija“, – teigiama Vokietijos gynybos ministerijos pareiškime.
B.Pistorius tikisi, kad pokyčiai bus įgyvendinti artimiausiais mėnesiais.
Ministras taip pat pažymėjo, kad buvo svarstomas klausimas dėl privalomosios karinės tarnybos sugrąžinimo, tačiau šiuo metu jis nėra rengiamas.
Vokietijos ginkluotosiose pajėgose tarnauja 181 tūkst. karių, o iki 2031 m. planuojama jų skaičių padidinti iki 203 tūkst.