Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 18 /15:49

Politinę audrą Vokietijoje sukėlė politikai, pareiškę, kad islamas nesuderinamas su šalies vertybėmis

Vokietijos dešiniojo sparno populistinė partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) pirmadienį pateko į kritikos ugnį, kai du jos lyderiai pareiškė, kad islamas nesuderinamas su šalies vertybėmis ir konstitucija.
Beatrix von Storch, Frauke Petry ir Ronaldas Glaese
Beatrix von Storch, Frauke Petry ir Ronaldas Glaeseris / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Islamas Vokietija

Prieš trejus metus įkurta AfD, griežtai pasisakanti prieš kanclerės Angelos Merkel liberalią politiką pabėgėlių atžvilgiu, šį mėnesį vyksiančioje konferencijoje ketina priimti antiislamišką manifestą.

Vokietijos musulmonų Centrinės tarybos pirmininkas Aimanas Mazyekas sakė, kad „AfD naudojasi visuomenėje tvyrančiomis islamofobinėmis nuotaikomis“.

„Tai pirmas atvejis nuo hitleriškos Vokietijos laikų, kai esama partijos, kuri diskredituoja ir kelia egzistencinę grėsmę visai religinei bendruomenei“, – sakė jis visuomeniniam transliuotojui NDR.

Įtakingas įstatymų leidėjas iš opozicinės žaliųjų frakcijos Konstantinas von Notzas kaltino AfD, esą ji tyčia stengiasi „pateikti islamą kaip baubą, kad užsitikrintų daugiau rinkėjų balsų“.

AfD aštrios kritikos sulaukė po to, kai jos vicepirmininkė Beatrix von Storch, kuri yra Europos Parlamento narė, pareiškė, kad „islamas yra politinė ideologija, nesuderinama su Vokietijos konstitucija“.

Interviu laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“ ji taip pat sakė, jog partija reikalaus uždrausti tokius islamo simbolius, kaip minaretai ir mečetės, muezino kvietimą maldai, visą veidą dengiančius šydus.

Tuo tarpu kitas AfD vicepirmininkas Alexanderas Gaulandas įspėjo apie „Vokietijos islamizaciją“ ir sakė, kad „islamas nėra tokia religija kaip katalikybė ar protestantizmas, ir intelektualiniu požiūriu visuomet siejasi su valstybės užvaldymu“.

Stiprina pozicijas

Prieš imigrantus nusistačiusi AfD labai sustiprino savo pozicijas per praėjusio mėnesio regioninius rinkimus; prie to prisidėjo augantis Vokietijos visuomenės nerimas dėl daugiau nei 1 mln. pabėgėlių ir migrantų antplūdžio per praėjusius metus.

Europos Tarybos generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas perspėjo, kad tokie pareiškimai „prieštarauja Vokietijos vertybėms“.

„Teisinga ir būtina surengti diskusijas tokiais svarbiais klausimais kaip integracija ir švietimas, tačiau vaizduoti islamą kaip grėsmę mūsų visuomenei yra neteisinga ir skaudina milijonus Europos musulmonų“, – sakė jis savo pareiškime.

A.Merkel atstovas Steffenas Seibertas pirmadienį pakartojo vyriausybės užimamą poziciją, kad „dabar islamas, be abejonės, yra Vokietijos dalis“.

Vokietijoje gyvena keturi milijonai musulmonų, ir šią religiją praktikuoja dauguma iš šalį pastaruoju metu pasiekusių migrantų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?