Parlamento pareigūnai sakė, kad prezidentas iki lapkričio 16 dienos sustabdė 225 narius turinčios asamblėjos visus posėdžius.
Premjeras Ranilas Wickremesinghe, prezidento atleistas iš pareigų penktadienio vakarą, anksčiau reikalavo, kad būtų surengtas nepaprastasis parlamento posėdis, turėjęs parodyti jo turimą daugumą.
Parlamentas turėjo susirinkti lapkričio 5 dieną svarstyti 2019 metų biudžeto.
Prezidento sprendimas gali sutrikdyti valstybės tarnybų finansavimą ekonomikos krizės apimtoje šalyje.
Parlameto pirmininkas Karu Jayasuriya savo pareiškime paragino elgtis ramiai ir santūriai, taip pat greitai išspręsti šią krizę.
Europos diplomatai Kolombe sakė atidžiai stebintys įvykius ir ragino abi nesutariančias puses laikytis konstitucijas. Panašių pareiškimų išsakė ir Jungtinės Valstijos.
„Europos Sąjungos ambasadorius, taip pat Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Rumunijos ir Jungtinės Karalystės ambasadoriai, taip pat JK aukštasis komisaras... ragina visas šalis visokeriopai laikytis Šri Lankos konstitucijos“, – sakoma jų pranešime.
Diplomatai taip pat ragino varžovus susilaikyti nuo smurto ir gerbti žiniasklaidos laisvę.
Pranešimuose sakoma, kad buvusio autoritarinio prezidento Mahindos Rajapaksos, penktadienį vakare paskirto naujuoju premjeru, šalininkai šturmavo kelias valstybinės žiniasklaidos institucijas ir grasino jų darbuotojams.