Popiežius atmetė Vokietijos kardinolo prašymą atsistatydinti dėl išnaudojimo dangstymo

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį atmetė vieno įtakingiausių Vokietijos vyskupų kardinolo Reinhardo Marxo prašymą atleisti jį iš pareigų dėl to, kad dvasininkas tinkamai nereagavo į vaikų lytinio išnaudojimo ir nusikaltimų dangstymo skandalus.
Reinhardas Marxas
Reinhardas Marxas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Tęskite, kaip siūlote (savo pastoracinį darbą), bet kaip Miuncheno ir Freizingo arkivyskupas“, – parašė popiežius R.Marxui, paminėdamas pareigas, kurių jis ketino atsisakyti.

Anksčiau šį mėnesį R.Marxas pranešė paprašęs popiežiaus Pranciškaus atleisti jį iš pareigų dėl Bažnyčios „institucinio ir sisteminio nesugebėjimo“ tinkamai reaguoti į vaikų lytinio išnaudojimo skandalus.

Pastaraisiais metais Katalikų Bažnyčią Vokietijoje ir kitose pasaulio vietose supurtė virtinė šokiruojančių ataskaitų, atskleidusių dvasininkų vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo mastą.

Savo laiške popiežiui Pranciškui R.Marxas „katastrofa“ pavadino lytinio išnaudojimo skandalus ir tai, kaip su jais „dar visai neseniai“ elgėsi Katalikų Bažnyčia.

„Visa Bažnyčia yra atsidūrusi krizėje dėl šios lytinio išnaudojimo problemos“ ir „Bažnyčia negali toliau nespęsti šios krizės. Galvos slėpimo smėlyje politika niekur neveda“, – parašė jis.

„Man svarbu prisiimti dalį atsakomybės už Bažnyčios pareigūnų pastarųjų dešimtmečių seksualinės prievartos katastrofą“, – rašė R.Marxas savo gegužės 21 diena datuotame laiške pontifikui, kurį birželio 4 dieną paskelbė jo Miuncheno arkivyskupija.

Tyrimai ir ataskaitos rodo, kad „būta daug atskirų asmenų nesėkmių ir administracinių klaidų, taip pat institucinio ir sisteminio nesugebėjimo“ tinkamai reaguoti į vaikų lytinio išnaudojimo skandalus, rašo R.Marxas, nuo 2012-ųjų iki pernai kovo ėjęs Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininko pareigas.

Kardinolas pažėrė aštrios kritikos kolegoms, „atsisakantiems pripažinti bendrą atsakomybę“, ir sakė, kad Bažnyčia yra „aklavietėje“.

Pats R.Marxas niekada nebuvo kaltinimas dėl lytinio išnaudojimo arba nusikaltimų dangstymo. Jis būtų išsaugojęs kardinolo titulą net ir tuo atveju, jeigu Pranciškus būtų priėmęs jo atsistatydinimą iš arkivyskupo pareigų. Tačiau savo laiške dvasininkas išreiškė viltį, kad jo atsistatydinimas bus naujos pradžios Bažnyčiai ženklas.

Kalbėdamas su žurnalistais kardinolas patvirtino, kad popiežius davė leidimą paskelbti jo laišką ir davė leidimą toliau eiti savo pareigas, kol sulauks jo atsakymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai