Pranciškaus, kuris yra pirmas Katalikų Bažnyčios vadovas, kilęs iš Lotynų Amerikos šalių, prašyta paskirti savo atstovą į penkių asmenų kolegiją, Specialiąją taikos jurisdikciją (Special Peace Jurisdiction), kuriai būtų pavesta teisti ir skirti bausmes asmenims, kaltinamiems karo nusikaltimais, įvykdytais per šį 52 metus trukusį konfliktą.
Popiežiui Pranciškui buvo „malonu sužinoti, kad derybos tarp vyriausybės ir FARC baigtos“, – sakoma Vatikano pranešime.
„Jis pakartotinai išreiškė savo paramą taikos ir visų Kolumbijos žmonių sutaikymo tikslui, atsižvelgiant į žmogaus teises ir krikščioniškas vertybes, kurios yra Lotynų Amerikos kultūros šerdis“, – priduriama jame.
Atsakydamas į gautą prašymą paskirti savo atstovą į teisėjų kolegiją Pranciškus pareiškė, kad „atsižvelgiant į visuotinį Bažnyčios pašaukimą..., būtų tinkamiau šią užduotį patikėti kitoms šalims“.
Pagal susitarimą, Specialiąją taikos jurisdikciją turėtų sudaryti penki nariai – trys kolumbiečiai ir po vieną popiežiaus ir JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono paskirtą atstovą.
Paliaubos Kolumbijoje įsigaliojo pirmadienį, o rugsėjį vyriausybė su FARC turėtų pasirašyti taikos susitarimą, dėl kurio spalio 2 dieną vyks referendumas.
Nuo 1964 metų trunkantis konfliktas Kolumbijoje nusinešė 260 tūkst. gyvybių.