„Vyriausybėms ir pasaulietinėms institucijoms nėra ko bijoti Bažnyčios evangelizacijos darbo“, – sakė 86 metų pontifikas Ulan Batoro Šventųjų Petro ir Povilo katedroje, kur kreipėsi į misionierius ir kitus Mongolijoje dirbančius asmenis, ir pridūrė, kad Bažnyčia „neturi jokios politinės darbotvarkės“.
Komentaras buvo išsakytas per pirmąjį popiežiškąjį vizitą šioje jaunoje demokratijoje, įsiterpusioje tarp Kinijos ir Rusijos. Mongolijoje Pranciškus tikisi ne tik padrąsinti mažytę jos katalikų bendruomenę, bet ir pasinaudodamas proga pabandyti pagerinti Vatikano santykius su Pekinu. Apsilankydamas Kinijos pašonėje argentiniečių popiežius, jėzuitas, tikriausiai nepamiršo ir geopolitikos, net jei šiuo vizitu visų pirma patenkina savo troškimą pasiekti toli nuo Romos esančias, dažnai ignoruojamas vietas.
Kinijos komunistų partija nepatikliai žiūri į Katalikų Bažnyčią šalies teritorijoje ir griežtai kontroliuoja visas pripažįstamas religines institucijas.
Pernai Vatikanas atnaujino susitarimą su Pekinu, pagal kurį abi šalys turi žodį skiriant vyskupus Kinijoje. Susitarimo kritikai sako, kad tai pavojinga Vatikano nuolaida mainais į galimybę veikti Kinijoje.
Pekinas niekada nėra pakvietęs Pranciškaus atvykti.
Į Mongoliją pamatyti popiežiaus atvyko tikinčiųjų ir iš platesnio regiono, įskaitant Kiniją: keliolika kinų mojavo savo šalies vėliava per šeštadienio sutikimo ceremoniją.
Taip pat atvyko Honkongo arkivyskupas Stephenas Chow (Stivenas Čou); jį vėliau šį mėnesį Pranciškus turi paskelbti kardinolu.