15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius nuplovė kojas 12 kalinių per Didžiojo ketvirtadienio ceremoniją

Popiežius Pranciškus, sakantis, kad nori tarnauti visuomenės daliai, kuriai labiausiai reikalinga pagalba, vadovavo Didžiojo ketvirtadienio ceremonijai, per kurią jis nuplovė kojas ir jas pabučiavo 12 vyrų ir moterų, laikomų viename Romos kalėjime, į kurį siunčiami vieni iš labiausiai užkietėjusių nusikaltėlių.
Popiežius Pranciškus bučiuoja koją
Popiežius Pranciškus bučiuoja koją / „Scanpix“/AP nuotr.

Per Paskutinės vakarienės mišias pontifikas prašė tų žmonių melstis, kad jis taip pat būtų apvalytas nuo savo „purvo“.

Jau trečius metus iš eilės Pranciškus nesilaiko tradicijos rengti šią ceremoniją bazilikoje, o eina pas žmones, priklausančius visuomenės pakraščiams, ir įtraukia į ją moteris.

Jo pirmtakai per Didįjį ketvirtadienį nuplaudavo kojas kitiems kunigams, primindami Jėzaus nusižeminimo aktą, kai jis mazgojo kojas apaštalams savo mirties išvakarėse.

Ankstesni popiežiai visuomet rengdavo šią ceremoniją Vatikane arba Laterano Šv.Jono bazilikoje. Tačiau Pranciškus, tęsdamas savo tradiciją, kurią jis pradėjo būdamas Buenos Airių arkivyskupas, rengia ją neturtinguose Romos rajonuose su paprastais žmonėmis.

Jis atsiklaupė prieš šešis vyrus ir šešias moteris, nuliejo vandeniu kiekvieno iš jų dešiniąją koją, nušluostė rankšluosčiu ir ją pabučiavo. Viena iš kalinių buvo apsiašarojusi afrikietė, laikanti ant kelių savo sūnelį. Pranciškus taip pat nuplovė ir pabučiavo koją tam vaikui.

Pranciškaus sprendimas įtraukti į šią ceremoniją moteris ir kai kada netgi ne krikščionis (prieš dvejus metus jis nuplovė koją nepilnamečių kalinių grupei, kurioje buvo viena musulmonė), kursto konservatyvių pažiūrų katalikų nepasitenkinimą.

Per pamaldas Romos pakraštyje esančio Rebibijos kalėjimo koplyčioje popiežius savo homilijoje sakė kaliniams, kad Biblijoje aprašytų įvykių laikais vergai plaudavo kojas savo šeimininkams, todėl šis aktas simbolizuoja tarnystę kitiems ir dvasinį apsivalymą.

„Netgi aš turiu būti apvalytas Viešpaties, – pabrėžė jis. – Dėl to melskitės per šias mišias, kad Viešpats irgi nuplautų mano purvą, kad tapčiau panašesnis į vergą savo tarnystėje žmonėms, kaip darė Jėzus.“

Vienas patarnautojų per tas mišias buvo vyras, nuteistas už kelių žmonių nužudymą, nurodė oficiali Italijos katalikų vyskupų televizija „SAT 2000“.

Didžiojo ketvirtadienio Paskutinės vakarienės ceremonijai buvo atrinkti dvylika iš 2,1 tūkst. kalinių, laikomų Rebibijos kalėjime. Tarp jų buvo Italijos, Nigerijos, Kongo, Ekvadoro ir Brazilijos piliečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais