Popiežius pabučiavo kojas Pietų Sudano lyderiams, siekdamas paskatinti taikos procesą

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį atsiklaupė ir pabučiavo kojas besivaržantiems Pietų Sudano lyderiams, parodydamas beprecedentį kuklumą ir taip siekdamas paskatinti juos sutvirtinti trapų taikos procesą šioje Afrikos šalyje. Per dvi dienas trukusias Pietų Sudano prezidento ir opozicijos lyderio rekolekcijas Vatikane popiežius paprašė jų nepaisant didėjančių sunkumų vykdyti pasiektą taikos susitarimą. Paskui jis atsiklaupė ir vienam po kito pabučiavo lyderiams kojas.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.

Popiežius kasmet per Didįjį ketvirtadienį tradiciškai numazgodavo kojas grupei kalinių, bet anksčiau niekada nėra pademonstravęs tokios pagarbos politiniams lyderiams.

„Reiškiu nuoširdžią viltį, kad karo veiksmai pagaliau nutrūks, kad bus laikomasi paliaubų, kad bus įveiktas etninis ir politinis susiskaldymas ir kad visų piliečių, svajojančių apie prasidėsiantį valstybės stiprinimą, labui įsivyraus tvari taika“, – apie Pietų Sudaną savo baigiamajame pareiškime kalbėjo pontifikas.

Per Vatikano organizuotas rekolekcijas susitiko prezidentas Salva Kiiras ir opozicijos lyderis Riekas Macharas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo trys S.Kiiro viceprezidentai – visiems jiems Pranciškus taip pat pabučiavo kojas.

Pietų Sudano viceprezidentė Rebecca Nyandeng Garang pareiškė, kad popiežiaus veiksmai ją labai sujaudino.

VIDEO: Popiežiaus veiksmai sujaudino – niekada nėra pademonstravęs tokios pagarbos politiniams lyderiams

„Niekada nesu mačiusi nieko panašaus. Iš mano akių liejosi ašaros“, – sakė ji.

2011 metais nuo Sudano atsiskyrusiame Pietų Sudane 2013 metais įsiplieskė kruvinas pilietinis karas, pareikalavęs jau mažiausiai 400 tūkst. žmonių gyvybių.

Susitikimas Vatikane buvo surengtas likus mėnesiui iki netvirto taikos susitarimo pereinamojo laikotarpio pabaigos. Planuojama, kad gegužės 12 dieną R.Macharas sugrįš į Pietų Sudaną, kur turėtų vėl eiti S.Kiiro pavaduotojo pareigas.

Tačiau rugsėjį kaimyninio Sudano sostinėje Chartume pasirašytą susitarimą temdo atidėliojimai, terminų nesilaikymas ir besitęsiantys susirėmimai, o svarbiausios dokumento nuostatos vis dar nėra įgyvendintos.

Ketvirtadienį Sudane įvykdytas valstybės perversmas Pietų Sudane pakurstė nerimą, kad valdžios netekus ilgalaikiam prezidentui Omarui al Bashirui galėtų žlugti jau ir taip trapus taikos susitarimas.

„Sudanas padėjo mums pasiekti taikos susitarimą. Tikimės, kad naujoji sistema taip pat sutelks dėmesį į susitarimą ir garantuos, kad jis bus įgyvendintas“, – pabrėžė R.Macharas, dalyvavęs vakarinėse pamaldose už taiką, surengtose Trasteverės Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų